w
googluj
pl

Cinema 4D 23.110


Cinema 4D to profesjonalne środowisko do modelowania 3D, tworzenia animacji, teksturowania i renderowania obiektów. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych i jednocześnie jeden z najpopularniejszych pakietów tego typu. Wyróżnia się wsparciem procesorów wielordzeniowych i rozmaitych, nowoczesnych technologii z zakresu edycji grafiki. Dzięki temu znakomicie sprawdzi się w wielu zastosowaniach branżowych.

Cinema 4D posiada przejrzysty interfejs w wersjach przeznaczonych dla początkujących i doświadczonych odbiorców. Modelowanie obiektów i tworzenie animacji odbywa się za pomocą wygodnego panelu edycyjnego i tak zwanej osi czasu. Aplikacja pozwala użytkownikowi na otwieranie wielu projektów w tym samym czasie. Odbiorca może także w łatwy sposób dostosować wygląd i działanie środowiska do własnych preferencji i potrzeb - w łatwy sposób umieścimy w nim okna zawierające podgląd projektu w różnych widokach (perspektywa, przód, tył, rzut z góry), przełączymy się pomiędzy ciemną/jasną skórką oraz spersonalizujemy zawartość menu i pasków narzędziowych. Dużym ułatwieniem są także dobrze dobrane skróty klawiaturowe.

Główne cechy pakietu:
- obsługa najpopularniejszych formatów multimedialnych (pliki graficzne, wideo, dźwięki, efekty, szablony),
- współpraca z zewnętrznymi edytorami,
- bogata biblioteka kształtów i obiektów,
- edytor właściwości projektu,
- parametryczne prymitywy,
- rozbudowane możliwości związane z deformowaniem obiektów,
- generatory modelowania,
- możliwość rzeźbienia obiektów,
- edytor UV,
- 13 standardowych właściwości materiałów,
- zaawansowane możliwości tworzenia tekstur,
- kilka typów oświetlenia z rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi,
- obsługa warstw,
- filtry służące do selekcjonowania i zaznaczania obiektów,
- dołączone liczne menedżery projektu i palety,
- rozbudowany nawigator,
- odtwarzanie naturalnych właściwości (symulowanie fizyki i ruchu, animowanie postaci),
- możliwość tworzenia i zarządzania listami zadań do wykonania (ToDo),
- rozbudowane API, pozwalające na tworzenie dodatków (między innymi za pomocą języków C++ i Python),
- obsługa skryptów,
- wsparcie OpenGL 3.0,
- obsługa tabletów,
- zaawansowane renderowanie statycznych i animowanych obrazów,
- duża ilość opcji konfiguracyjnych.

Środowisko posiada bardzo dobrą dokumentację (pliki pomocy, instruktaże wideo). Ważną zaletą aplikacji jest także szerokie wsparcie społeczności, która udostępnia dodatki, przykładowe projekty i materiały biblioteczne.

Uwaga!
Pakiet pobieramy z oficjalnej strony producenta. Należy wypełnić dosyć szczegółowy formularz oraz zatwierdzić wybór przyciskiem "Submit" Następnie możemy przejść na podstronę, na której znajdziemy odnośniki do paczki instalacyjnej oraz biblioteki obiektów. Archiwum zawiera wszystkie wersje pakietu (Prime, Broadcast, Visualize, Studio).

Ograniczenia!
Cinema 4D jest dostępny w wersji demonstracyjnej dozwolonej do użytku niekomercyjnego. Wydanie testowe nie posiada ograniczeń czasowych - limitacje dotyczą funkcjonalności (blokada zapisu, maksymalna rozdzielczość renderowania ustawiona jako 640 x 400 pikseli, brak renderowania sieciowego, ograniczona biblioteka obiektów). Co ciekawe, po dodatkowej rejestracji uzyskamy dostęp do niektórych, niedostępnych możliwości (będą one działały przez 42 dni). Cinema 4D jest dostępny także w wydaniach Student oraz Student/Teacher - pierwsze z nich jest dostępne bezpłatnie po rejestracji na stronach producenta.

Wymagania!
Środowisko współpracuje z systemami Windows i Mac OS X. Szczegółowe informacje na temat wymagań sprzętowych i systemowych znajdziemy na dedykowanej podstronie

Spolszczenie!
Program posiada polską wersję interfejsu - ustawiamy ją już podczas instalacji środowiska. Spolszczenie można także zastosować z poziomu okna konfiguracyjnego.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Cinema 4DCinema 4D 23.110
Wersja stabilna
454.31 MB | 2020-12-01

Ilość pobrań: 1501 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Cinema 4D