w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 373
Wszystkich postów: 927759
Wszystkich tematów: 135726

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7750 dni
pl

OneNote 16.0.11029.20060


ico
"Wszystkie notatki na wszystkich urządzeniach" - to hasło reklamowe aplikacji OneNote, której autorem jest firma Microsoft. Program wydany został na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android i można go określić jako konkurenta (czy raczej odpowiednika) aplikacji Keep firmy Google, gdyż obie celują w podobny segment rynku notatników, dając nam nowoczesny design (flat design), łatwość użytkowania i szybkość działania. Dzięki OneNote będziemy mogli więc tworzyć nie tylko zwykłe notatki, ale też listy zadań (np. zakupów), dodawać różne media, jak i to wszystko synchronizować przy pomocy chmury z odpowiednikiem tej aplikacji zainstalowanej nie tylko w innych urządzeniach z systemem Android, ale i na komputerach stacjonarnych; pobranie i używanie OneNote w każdej z tych okoliczności jest bezpłatne.

Po zainstalowaniu aplikacji w systemie Android musimy zaakceptować warunki użytkowania, a następie zalogować się do naszego osobistego konta Microsoft. Jeśli natomiast jeszcze go nie mamy, wtedy konieczne jest zarejestrowanie się. Jak to zwykle bywa w wypadku wielkich korporacji - chcą one wiedzieć o nas niemal wszystko. Aby zarejestrować się, musimy więc podać nie tylko dane zwyczajowe (adres e-mail i hasło), ale też imię i nazwisko, płeć, a nawet kod pocztowy, datę urodzenia oraz numer telefonu. Warto dodać, że z utworzonego konta możemy korzystać również w innych usługach proponowanych przez firmę: Hotmail, Xbox Live i Windows Phone.

Ekran główny OneNote umożliwia szybkie przejrzenie notatek, ich przeszukanie i dodanie nowej. Nawigacja między kolejnymi trybami aplikacji odbywa się błyskawicznie. Po dotknięciu ikony plusa dodajemy notatkę. Wprowadzamy tytuł i wpisujemy tekst (domyślnie zaczynamy od treści notatki, więc gdy brak nam czasu, nie musimy wpisywać tytułu); data i czas utworzenia notatki dodawane są automatycznie. W każdej chwili możemy notatkę przekształcić np. w listę zakupów poprzez wprowadzenie trybu listy punktowej lub numerowanej. Do notatek możemy dodawać zdjęcia i nagrać dźwięk - wystarczy wybrać odpowiednią ikonę z panelu nawigacyjnego, zaś sam tekst może być przez nas dodatkowo sformatowany: możemy zwiększyć lub zmniejszyć wcięcie, ale i przejść do bardziej szczegółowych opcji i ustawić pogrubienie, pochylenie, podkreślenie i przekreślenie danego fragmentu, a także ustawić jego podświetlenie. Wszystkie notatki znajdują się w naszym osobistym notesie, podłączonym do chmury w SkyDrive Microsoftu. Do każdej z nich możemy dodać skrót, który utworzony zostanie na pulpicie naszego wspaniałego Androida.

Wielką zaletą OneNote są widgety. Najprostsze widgety, o wymiarach 1x1, umożliwiają szybkie dodanie notatki tekstowej, obrazkowej (uruchamiana jest wtedy aplikacja odpowiedzialna za tworzenie zdjęć, np. systemowy Aparat) albo głosowej (OneNote ma wbudowany własny dyktafon). Dostępny jest też widget horyzontalny, o rozmiarze 4x1, który w jednej belce zawiera trzy funkcje wspomniane we wcześniejszym zdaniu. Nie zabrakło, być może najprzyjemniejszego w użytkowaniu, widgetu pełnoekranowego. Jego najmniejszy możliwy rozmiar to 3x2. Bez względu jednak na to, jaki rozmiar zdefiniujemy, to oprócz belki ze skrótami do najważniejszych funkcji, zawierał też będzie listę naszych notatek, które możemy przewijać.

Microsoft wykonał świetną pracę. OneNote to estetyczna i szybka aplikacja. Jeżeli preferujemy usługi tej firmy zamiast usług Google, i nie chcemy mieć Keep, to z pewnością z satysfakcją przyjmiemy możliwości proponowane przez OneNote. W zasadzie niczego lepszego w kwestii tego typu notatników wymyślić nie można.

Uwaga!
Aplikacja dostępna jest również na komputery stacjonarne z systemami operacyjnymi Windows i Mac.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji konieczne jest utworzenie konta, w tym podanie takich danych jak m.in. kod pocztowy, data urodzenia i numer telefonu. Utworzone konto da nam dostęp również do innych usług Microsoftu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
OneNote



OneNote dla Android
2018-11-15
przejdź OneNote dla Windows

Ilość pobrań: 207 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OneNote