w
googluj
pl

MimioStudio 10.1


MimioStudio to pakiet narzędziowy przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i akademickich. Aplikacja pozwala na prowadzenie interaktywnych prezentacji, lekcji i wykładów. Ważną cechą środowiska jest wysoka uniwersalność - nie posiada wysokich wymagań sprzętowych oraz może pracować w systemach operacyjnych Windows, GNU/Linux i Mac OS X.

Program integruje się z urządzeniami z serii MimioClassroom (tablice interaktywne, kamery dokumentowe, bezprzewodowe tablety, systemy rejestrowania pisma, systemy testowe). Co niezwykle istotne, wszystkie składniki pakietu posiadają przyjazny interfejs użytkownika. W wydaniu bezpłatnym możemy skorzystać tylko z modułu Notatnika. Posiada on następujące możliwości:
- importowanie danych z pakietów biurowych i konkurencyjnych aplikacji,
- zapisywanie projektów w postaci plików graficznych oraz dokumentów HTML/PDF,
- tworzenie wielostronicowych dokumentów,
- dostęp do podstawowych narzędzi edycyjnych (tekst, pisak, pędzel, zakreślacz, prostokąt, figury geometryczne i kształty, gumka, wypełnienie, pobieranie kolorów),
- wygodna konfiguracja narzędzi (kolor, rozmiar, styl linii, poziom krycia),
- wstawianie tła generowanego na podstawie plików graficznych lub jednolitych kolorów,
- wyświetlanie siatki ekranowej (wraz z opcją przyciągania do niej obiektów),
- przechwytywanie zawartości ekranu,
- skalowanie widoku,
- wyrównywanie, blokowanie, grupowanie i pozycjonowanie obiektów,
- uruchamianie trybu pełnoekranowego,
- drukowanie dokumentów,
- konfiguracja ustawień strony (szerokość, wysokość, domyślna jednostka),
- cofanie i powtarzanie operacji.

Pakiet MimioStudio wyposażony jest bardzo dobrą dokumentację, dzięki czemu implementacja i konfiguracja opisanych rozwiązań nie powinna przysporzyć problemów.

Uwaga!
Program pobieramy za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a następnie wybrać opcję "Pobierz oprogramowanie". Opcjonalnie możemy zgodzić się na przysyłanie na podany adres e-mail treści reklamowych.

Ograniczenia!
MimioStudio jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Po zakupieniu pełnego wydania uzyskujemy dostęp do innych składników pakietu (galeria, dziennik ocen, nagrywarka, narzędzia tekstowe, podgląd, reflektor, szybkie głosowanie, edytor zajęć, rozpoznawanie tekstu i kształtów).

Spolszczenie!
Polska wersja interfejsu jest ustawiana automatycznie na podstawie preferencji językowych systemu operacyjnego. Spolszczenie można także zastosować ręcznie z poziomu dialogu konfiguracyjnego.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
MimioStudioMimioStudio 10.1
Wersja stabilna
649 MB | 2015-03-05

Ilość pobrań: 284 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MimioStudio