w
googluj

Tank’d 1.1


Tank’d – to darmowa strzelanka trzecioosobowa, w której jeździmy czołgiem, a naszym celem jest w jak najkrótszym czasie przejście każdego z trzech poziomów. Przeszkadzać nam w tym będą różni przeciwnicy, którzy nie raz zapędzą nas w pułapkę albo zaczną nieoczekiwany ostrzał z ukrycia. Gra została stworzona przez zespół studentów w Vancouver Film School.

Gra oferuje tylko trzy poziomy. Miejscem akcji są górzyste tereny, na których co jakiś czas zobaczymy kępki niewielkiej roślinności. Mapy różnią się od siebie trudnością, ilością przeciwników oraz porą dnia (oświetleniem). Nie są to jednak zwykłe, płaskie tereny. Młodzi deweloperzy postanowili trochę je urozmaicić i zabawić się z grawitacją. Nie raz nasza plansza będzie załamywała się pod kątem 90 stopni, a nasz czołg cały czas będzie przywierał do ziemi jak przyklejony. Co jakiś czas porozmieszczane są punkty zapisu, dzięki którym, kiedy zginiemy, nie będziemy musieli rozpoczynać poziomu od początku.

Naszym zadaniem jest jedynie w jak najkrótszym czasie przejść dany poziom. Po drodze spotkamy wiele niebezpiecznych przeciwników. Będą to m. in. różnego rodzaju strzelające wieżyczki, małe czołgi, armaty, a nawet miny.

Do walki dostajemy trzy rodzaje broni: główną – silne pociski wystrzeliwane z lufy, karabin oraz rakiety, które musimy najpierw znaleźć na mapie. Strzelanie nie jest jednak tak proste jakby się wydawało. Wieżyczka naszego czołgu obraca się dosyć powoli i musimy o tym pamiętać przy celowaniu. W trafieniu w cel położony wyżej pomoże celownik, który aktywujemy spacją.

Tank’d to prosta, ale bardzo przyjemna produkcja. Świetnie nadaje się na chwilę odpoczynku. Twórcy wykorzystali do jej tworzenia silnik Unreal Engine, dzięki któremu gra pod względem wizualnym prezentuje się bardzo dobrze. Grafika jest kolorowa, jasna, a tekstury ostre i wyraźne. Dobre wrażenie robi dynamiczne oświetlenie, które widzimy w drugiej misji. Wesoła muzyka, którą usłyszymy w trakcie gry tworzy bardzo przyjemny klimat.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tank’dTank’d 1.1
Wersja stabilna
528.99 MB | 2015-10-13

Ilość pobrań: 28 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Tank’d