w
googluj

Thrustburst


Thrustburst - to w pełni darmowa gra łącząca w sobie cechy strzelanki i zręcznościówki. Sterujemy statkiem kosmicznym, a naszym zadaniem jest jak najgłębsze spenetrowanie tajemniczej jaskini i zniszczenie serca, które jest na jej końcu. Na swojej drodze spotkamy różnych przeciwników, którzy będą próbowali utrudnić nam to zadanie. Gra jest bardzo wymagająca i trudna, bo ginie się tu już od jednego uderzenia, a po śmierci zaczyna rozgrywkę od samego początku. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Umlaut Games.

Gra łączy w sobie oldchoolowy design i nowoczesne spojrzenie na gameplay. I jest przy tym naprawdę trudna. Na początku może to bardzo od niej odrzucać, powodować złość i zniechęcenie, ale kiedy się przełamiemy i trochę poćwiczymy, gra nagrodzi nasze starania. Da satysfakcję z przełamywania swoich kolejnych barier, czego niewiele gier potrafi zrobić aż tak dobrze.

Fabuła tutaj nie istnieje. Sterujemy statkiem kosmicznym, który przeszukuje tajemniczą jaskinie. Gra przy każdej rozgrywce generuje ją od nowa. Trudność pojawia się już na tym etapie – każde uderzenie w ścianę kończy się dla nas śmiercią. Czasami gra wygeneruje dla nas wąskie korytarze, innym razem wyrośnie przed nami niespodziewanie ogromny stalagmit a jeszcze innym będziemy spokojnie lecieć mając do dyspozycji dużą przestrzeń.

Na naszej drodze spotkamy kilka rodzajów przeciwników. Pierwszy z nich to Hopper. Potrafi tylko skakać, ale może przy tym stanowić duże zagrożenie. Drugi to Rotodrone, który potrafi tylko latać. Następny jest Rover. To niewielki czołg, który potrafi jeździć i strzelać. Przedostatnim jest Howie, czyli zwykłe działko miotające białymi pociskami. Ostatni to Ancient Hard Core. Gra opisuje go jako „serce wszystkiego”. Naszym celem jest zniszczenie go.

Thurstburst to przede wszystkim specyficzny, oparty na umiejętnościach gracza gameplay. Nie sposób jednak nie wspomnieć o warstwie audiowizualnej, która jak na produkcję indie prezentuje się bardzo przyzwoicie. Bardzo minimalistyczne przedstawienie jaskini oraz szczegółowe modele przeciwników zmieszane z jednostajną muzyką tworzą trochę dziwną, niepokojącą i budującą efekt samotności atmosferę.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ThrustburstThrustburst
Wersja stabilna
2.98 MB | 2015-10-13

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Thrustburst