w
googluj

PlanetSide 2


PlanetSide 2 – to darmowa, pierwszoosobowa strzelanka, która daje możliwość walki w niespotykanej do tej pory skali. Na jednej, ogromnej mapie, jednocześnie może walczyć ze sobą nawet tysiąc graczy, zarówno na lądzie jak i w powietrzu, przy pomocy latających statków jak i ciężko opancerzonych czołgów. Grę stworzyło studio Daybreak Game Company, które jest jednym z oddziałów firmy Sony. Model biznesowy produkcji opiera się na mikropłatnościach, ale nie ma tu mowy o znienawidzonym przez graczy zjawisku „pay to win”.

To nie jest kolejny zwykły MMOFPS. Tutaj liczy się strategia, umiejętności i przede wszystkim skoordynowane działanie w grupie. Dlatego tak ważni są dowódcy, którzy skupiają graczy w oddziały i plutony. Dzięki nim możemy coś osiągnąć na tym wielkim polu bitwy, gdzie pojedyncza jednostka tak naprawdę niewiele znaczy, chyba, że jej umiejętności są bardzo wysokie. Wtedy może ona np. oczyścić bazę z wrogów i przygotować ją do drugiego natarcia.

W grze istnieją 3 frakcje, do których należą gracze: Terran Republic, New Conglomerate oraz Vanu Sovereigny. Rywalizują pomiędzy sobą o panowanie na planecie Auraxis.

Rozgrywka polega na zdobywaniu kolejnych komórek, na które podzielona jest gigantyczna mapa. Znajdują się na nich bazy, które mogą produkować surowce. Im więcej ich zdobędziemy, tym nasza frakcja będzie silniejsza. Wielkie przestrzenie, jakie oferują mapy zmusiły twórców do usprawnienie poruszania się po nich. Dali graczom teleporty, różne pojazdy oraz system, który przenosi nas do miejsc, w których akurat dzieje się akcja.

Kiedy już wejdziemy do rozgrywki, możemy wybierać spośród kilku klas postaci: Light Assault (wyposażony jest w plecak odrzutowy), Heavy Assault, Combat Medic, Engineer (specjalizuje się w naprawianiu pojazdów), Infiltrator (po prostu snajper) oraz MAX (mocno opancerzony i trudny do zabicia twardziel).

Grafikę w grze napędza Forfelight Engine, dzięki któremu gra prezentuje się bardzo dobrze. Grafika jest bardzo szczegółowa, posiada cykl dobowy, a nawet zaawansowany silnik fizyczny. Niestety zostało to okupione bardzo dużymi wymaganiami sprzętowymi.

PEGI:

Uwaga!
Do ściągnięcia gry wymagane jest zainstalowanie klienta Steam

Wymagania!
•RAM: 6 GB
•CPU: Core i5-760 / AMD Phenom II X4
•GRAFIKA: nVidia GeForce GTX 260 or better / Radeon HD 4850
•HDD: 20 GB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PlanetSide 2PlanetSide 2
Wersja stabilna
9999.99 MB | 2015-10-13

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PlanetSide 2