w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 318
Wszystkich postów: 900132
Wszystkich tematów: 126093

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5260 dni

USB Ports Disabler 1.0


USB Ports Disabler to prosty i skuteczny program do wyłączania portów USB w komputerze. Wystarczy jedno kliknięcie myszy, aby jednocześnie dezaktywować lub aktywować wszystkie porty. Po ich wyłączeniu, system Windows przestanie rozpoznawać jakiekolwiek podpięte do nich urządzenia. Warto jednak zwrócić uwagę, iż tak naprawdę jest tu mowa o dezaktywacji rozpoznawania nowych urządzeń, a nie działania samych portów – jeśli jakieś urządzenia są już podpięte do komputera (np. mysz, klawiatura, pad, drukarka itp.), dezaktywacja portów nie wyłączy komunikacji z tymi urządzeniami, bowiem ma zastosowanie jedynie do nowo podpiętych urządzeń.

Warto zatem przez przypadek nie odpiąć myszy i klawiatury, kiedy wcześniej wyłączyliśmy porty przy pomocy programu, ponieważ urządzenia ponownie nie zostaną rozpoznane i w zasadzie nie pozostanie nam nic innego, jak restart komputera. Choć program jest skuteczny, szybki, a jego obsługa bardzo prosta (sprowadza się do naciśnięcia jednego z dwóch przycisków), w pierwszej chwili trudno o jednoznaczną klasyfikację tego typu aplikacji, jeśli brać pod uwagę jej hipotetyczne zastosowanie.

Program może okazać się dobrym dodatkiem do zainstalowanych aplikacji zabezpieczających nasz system przed wirusami – kiedy do komputera podpięliśmy już wszystkie potrzebne na co dzień urządzenia, dezaktywacja portów USB zapobiegnie np. rozpoznawaniu podpiętych pendrive’ów czy dysków, a tym samym nie zostaną wczytane ewentualne aplikacje szpiegowskie, które mogły zostać przypadkowo na nich przeniesione. Nie jest to oczywiście jedyny scenariusz zastosowania, a wszystkie inne z pewnością odkryją sami użytkownicy.

Uwaga!
Ponieważ program ingeruje w systemowy mechanizm rozpoznawania nowych urządzeń, przez programy antywirusowe oraz sam system może zostać rozpoznany jako szkodliwe oprogramowanie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
USB Ports DisablerUSB Ports Disabler 1.0
Wersja stabilna
1.18 MB | 2016-02-29
przejdź
USB Ports Disabler Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 140 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
USB Ports Disabler