w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 318
Wszystkich postów: 900132
Wszystkich tematów: 126093

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5260 dni

Edge Blocker 1.2


Edge Blocker to darmowy program, który pozwala na łatwe zablokowanie (i w razie potrzeby odblokowanie) możliwości uruchomienia przeglądarki Microsoft Edge. Firma Microsoft stara się, by Edge pełniła rolę domyślnej przeglądarki internetowej w Windows 10, jednak część użytkowników ma zupełnie inne zdanie na ten temat, a nawet chce całkowicie usunąć Edge z systemu, np. ze względu na kwestie związane z ochroną prywatności. Edge Blocker oferuje nieco delikatniejsze rozwiązanie – przy pomocy programu będziemy w stanie zablokować możliwość uruchomienia Microsoft Edge na koncie aktualnie zalogowanego użytkownika lub na kontach wszystkich użytkowników systemu (jeżeli włączymy program jako administrator).

Obsługa programu jest bardzo prosta. Blokowanie aktywujemy przy pomocy przycisku Block. Polega ono na tym, że po uruchomieniu Microsoft Edge zobaczymy przez moment tylko ekran startowy tej przeglądarki, a następnie zostanie ona wyłączona. Jeżeli chcemy zakończyć blokadę, wystarczy kliknąć w przycisk Unblock. Grafika pomiędzy wspomnianymi przyciskami informuje nas o tym, czy blokada jest w danej chwili aktywna, czy też wyłączona.

Interfejs graficzny Edge Blocker jest naprawdę nieskomplikowany. Mniej doświadczony użytkownik nie będzie mieć żadnych problemów z opanowaniem obsługi programu. Zapewne z tego powodu producent nie przygotował pliku pomocy oraz innych instrukcji.

Uwaga!
Edge Blocker nie wymaga instalacji w systemie. Po rozpakowaniu programu z archiwum wystarczy uruchomić plik EXE i już można korzystać z narzędzia.
Przed zablokowaniem Microsoft Edge zalecane jest ustawienie domyślnej przeglądarki internetowej na inną niż Edge.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Edge BlockerEdge Blocker 1.2
Wersja stabilna
0.43 MB | 2016-05-14

Ilość pobrań: 128 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Edge Blocker