w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 176
Wszystkich postów: 873715
Wszystkich tematów: 120029

l r
~Jezus: @jujuju Jak coś ci nie pasuje, to kup sobie perkusję, instrumenty szarpane i jakieś syntezatory. FL studio jest naprawdę dobre, trzeba ty... arrow
~Tester: Naprawdę jeden z najlepszych programów jakie udało mi się do tej pory spotkać (a trochę się przez moje ręce ich przewinęło). Usuwa nie tylko... arrow
Osób online: 84
Programów: 5894
Istniejemy od: 4093 dni
pl

LinuxLive USB Creator (LiLi) 2.8.27


LinuxLive USB Creator (LiLi) to interesująca aplikacja, pozwalająca na stworzenie wersji systemu operacyjnego Linux działającej na przenośnej pamięci USB. Narzędzie wyróżnia się prostą obsługą i pokaźną liczbą obsługiwanych dystrybucji (kilkadziesiąt).

Do stworzenia własnej instalacji Linuksa wystarczy kilka nieskomplikowanych kroków. Na początku należy wybrać docelową pamięć USB oraz plik źródłowy. Użytkownik może wczytać obraz płyty ISO/IMG, archiwum ZIP lub zawartość optycznego nośnika. Jeśli nie mamy żadnej dystrybucji pod ręką, aplikacja nie stoi na straconej pozycji. Wyposażona jest w funkcję automatycznego pobierania wybranego systemu na dysk twardy. Wybiera przy tym najbardziej optymalny serwer, skracając znacznie czas potrzebny na ściągnięcie danych. Końcowym etapem jest skonfigurowanie dodatkowych opcji. Istnieje możliwość wybrania trybu uruchamiania (Live lub instalacja), ukrycia utworzonych danych w celu zachowania czystości na nośniku, dokonania formatowania pamięci lub aktywowania uruchamiania LinuxLive w systemie Windows. Po przejściu przez kolejne kroki użytkownik może skopiować pliki na pamięć. Cały proces odbywa się automatycznie.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników z pewnością może się przydać szczegółowa konfiguracja, pozwalająca na włączenie/wyłączenie niektórych przełączników, związanych z przygotowywaną dystrybucją.

Po wykonaniu kopiowania nie jest konieczny restart komputera. Dzięki aplikacji możliwa jest wirtualizacja przygotowanego systemu i przetestowanie go bez zbędnego oczekiwania.

Narzędzie jest bardzo dobrze udokumentowane. Do dyspozycji użytkowników producent przygotował rozbudowane FAQ z odpowiedziami na pytania zadawane przez użytkowników oraz przyzwoicie napisany plik pomocy, w jasny sposób przedstawiający proces poprawnego przygotowania dystrybucji Linuksa. Co równie istotne, aplikacja posiada polską wersję interfejsu. Jest ona domyślnie dołączona do paczki instalacyjnej.

LinuxLive USB Creator jest całkowicie bezpłatny, także do użytku komercyjnego. Projekt posiada otwarty kod źródłowy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/8.1
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
LinuxLive USB Creator (LiLi)LinuxLive USB Creator (LiLi) 2.8.27
Wersja stabilna
4.75 MB | 2013-12-28
przejdź
LinuxLive USB Creator (LiLi) Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 3563 | W tym miesiącu: 67 | W poprzednim miesiącu: 91

Komentarze (2)
LinuxLive USB Creator (LiLi)
avatararrow
~tmpiotr | 2013.03.02 11:59
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najważniejsze że tak naprawdę obsługuje też windows sprawdzałem win7 i wyżej
LinuxLive USB Creator (LiLi) 2.8.19
avatararrow
~Rox | 2011.06.20 23:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Widzę, że to coś w deseń Wubi.