w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 375
Wszystkich postów: 900576
Wszystkich tematów: 126213

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5315 dni
pl

RMPrepUSB 2.1.734 + 2.1.739A Beta


RMPrepUSB to bezpłatna aplikacja odpowiedzialna za zarządzanie podłączonymi urządzeniami USB. Umożliwia tworzenie partycji, formatowanie oraz instalację programów rozruchowych - bootowalne nośniki.

Obsługa programu nie jest skomplikowana. Okno główne aplikacji zawiera wiele różnych funkcji, które zawierają dokładne opisy po najechaniu na nie myszką. Mamy możliwość utworzenia partycji z systemami plików: FAT16 (dla napędów o pojemności do 2GB. Najbardziej kompatybilny format dla starszych wersji BIOS’ów), FAT32 (dla napędów o pojemności ponad 2GB. Dla dużych dysków o pojemności ponad 32GB, zalecany jest format NTFS), NTFS (szybszy, jednakże powoduje szybsze zapełnienie pamięci nośnika USB i nie jest dostępny spod poziomu DOS), exFAT (zwykle szybszy niż NTFS i FAT32).

Program pozwala także na instalację programów rozruchowych umożliwiających utworzenie samostartujących urządzeń USB. Do wyboru mamy pięć bootloaderów: WinPEv2/WinPEv3/Vista/Win7 (używa kodu startowego WinPEVistaWin7 do uruchamiania z pliku BOOTMGR. Preferowany jest tryb zgodności „Hdd disk” niż „floppy disk”), MS-DOS (używa kodu startowego do uruchamiania z pliku IO.SYS), XP/BartPE (używa kodu startowego zgodnego z XP do uruchamiania z pliku NTDR), FREEDOS (używa sektora startowego woluminu FreeDOS do rozpoczęcia uruchamiania z pliku KERNEL.SYS), SYSLINUX (LDLINUX.SYS + SYSLINUX.CFG).

Nasze narzędzie USB możemy uruchomić jako: FDD (opcja używana w przypadku korzystania z systemu MS-DOS lub FreeDOS), ZIP (opcja wykorzystywana przy systemach MS-DOS bądź FreeDOS), HDD (w przypadku utworzenia małej, ukrytej partycji na dysku USB, dysk będzie rozpoznawalny przez niektóry BIOS’y jako normalny dysk twardy, a nie jako wymienny), Force use of LBA calls (używamy tej opcji, gdy mamy problem z uruchamianiem).

Ponadto program jest w stanie zainstalować Grub4dos (instaluje grub4dos w MBR nośnika USB i opcjonalnie kopiuje plik gdlr) oraz syslinux.

RMPrepUSB posiada także użyteczne funkcje testowe jak test prędkości zapisu/odczytu napędu USB (nie niszczy danych) czy test napędu pod kątem błędów (pokazuje również fizyczną pojemność użytkową).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (10 głosów)

Strefa Download programu
RMPrepUSBRMPrepUSB 2.1.734
Wersja stabilna
9.16 MB | 2016-12-26
RMPrepUSB 2.1.739A Beta
Wersja rozwojowa
9.15 MB | 2017-05-19

Ilość pobrań: 2378 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 35

Komentarze (0)
RMPrepUSB