w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 269
Wszystkich postów: 900563
Wszystkich tematów: 126208

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5313 dni
pl

myMail


ico
myMail to popularny mobilny klient poczty e-mail wyróżniający się tym, że umożliwia zarządzanie niemal wszystkimi możliwymi kontami pocztowymi: Gmail, Yahoo, Hotmail, AOL, Outlook, iCloud, Exchange, jak też polskich dostawców (Onet, WP, Interia, o2) oraz innych skrzynek wykorzystujących protokoły IMAP lub POP3. Program dostępny jest dla systemu operacyjnego Android (wersja omawiana) oraz iOS. Wspiera także zegarki Android Wear oraz Apple Watch. Ma piękny interfejs i przyjemnie się z niego korzysta. Opiszmy kluczowe szczegóły.

Po pierwszym uruchomieniu otrzymamy oczywiście możliwość podłączenia posiadanego konta. Jest standardowo: wystarczy określić dostawcę, wpisać adres e-mail i hasło. Program wykorzystuje uwierzytelnianie OAuth, przy którym wyrażamy zgodę na dostęp do skrzynki bezpośrednio u naszego dostawcy. Podczas całego procesu konfiguracji blokowana jest funkcja zrzutu ekranowego. Po dodaniu jednej skrzynki, możemy od razu przystąpić do połączenia kolejnej. Co ciekawe, wśród opcji dodawania kont jest też skrzynka własna myMail. Producent mówi, że jest "wyjątkowo bezpieczna", 10 razy większa niż Gmail oraz zaprojektowana specjalnie z myślą o urządzeniach przenośnych. Dodaje jednak również, że jest... "bez hasła". Jak to możliwe? Aby ją mieć, musimy podać numer telefonu. Nasz nowy, darmowy* adres e-mail będzie miał zakończenie @my.com.

Obsługa klienta jest intuicyjna. Mamy różne opcje służące do zarządzania e-mailami z poziomu skrzynki odbiorczej. Możemy zaznaczyć kilka wiadomości i je np. usunąć. Nie zabrakło gestów. Po przesunięciu palcem po wiadomości w lewo, mamy funkcje: 1) przełączenia stanu przeczytania; 2) przełączenia stanu ulubienia; 3) przeniesienia do innego folderu - archiwum, wysłane, wersje robocze, spam, kosz; 4) oznaczenia wątku jako spam; 5) przeniesienia wątku do kosza. Jeżeli zrobimy coś przez pomyłkę, po wykonaniu akcji dostępna jest opcja cofnięcia. Aplikacja może się również pochwalić bardzo udaną implementacją powiadomień. Nawet, jeżeli nasz dostawca nie obsługuje tego typu funkcji, to z myMail będzie ją obsługiwał. Możemy określić czasowe ramy dla powiadomień (domyślnie cisza panuje między 22:00 a 9:00) oraz wyłączyć powiadomienia dla serwisów społecznościowych czy akcji promocyjnych, a nawet dla określonych kontaktów, folderów i domen. Po otrzymaniu nowego e-maila możemy wykonać akcję - odpowiedzenia albo usunięcia - już z poziomu panelu powiadomień Androida.

Po przejściu do ustawień globalnych czeka nas dużo rzeczy. Z najważniejszych wymieńmy choćby tę związaną z bezpieczeństwem, a mianowicie że można ustawić blokadę interfejsu przy użyciu kodu PIN. Po tej konfiguracji aplikacja może też automatycznie blokować dostęp do swojego wnętrza po 1 minucie, zaś inne możliwości to: natychmiast, po 5, 15 albo 30 minutach. Mało tego, bo wraz z aktywowaniem funkcji blokady na PIN, w ogóle nie można wykonywać zrzutu ekranowego interfejsu.

* Wszystko w tym całym przedsięwzięciu jest za darmo, a producent musi przecież jeść chleb, szynkę, jabłka - o mozzarelli nie wspominając. Warto więc zapoznać się z zasadami użytkowania i polityką prywatności.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
myMailmyMail dla Android
2017-05-17

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
myMail