w
googluj

ShareTheMeal 4.0.4


ico
ShareTheMeal to aplikacja mobilna umożliwiająca przekazanie pieniędzy na wsparcie głodujących dzieci. Daje możliwość m.in. całodobowego wyżywienia jednego dziecka, co kosztuje tylko 40 eurocentów, czyli ok. 1,70 zł. (Ewentualna równowartość w polskiej walucie uzależniona jest od kursu z dnia transakcji). Są też różne inne warianty wsparcia, zarówno jednorazowe, jak i cykliczne. Aplikację wydano dla Androida oraz iOS, zaś pochodzi od Organizacji Narodów Zjednoczonych, a dokładniej od jej agencji o nazwie Światowy Program Żywnościowy (ang. World Food Programme - WFP), będącej jednocześnie największą organizacją powołaną do zwalczenia głodu na świecie.

W chwili pisania tego tekstu, aplikacja ShareTheMeal umożliwia przekazanie pieniędzy na walkę z głodem w Jemenie ("Jemen przeżywa obecnie jeden z największych kryzysów głodu na świecie") lub syryjskim uchodźcom w Libanie ("W Libanie znajduje się teraz ponad milion syryjskich uchodźców, z czego przeszło 90% nie ma stałego dostępu do żywności"). Po wybraniu celu, otrzymamy opcję określenia rodzaju wsparcia. Może być jednorazowe: dzienne (to wspomniane 0,40 euro), tygodniowe (2,80 euro), miesięczne (12 euro), 3-miesięczne (36 euro) lub roczne (146 euro). Ponadto jest możliwość zakupu żywności dla dowolnej liczby dzieci na rok z góry. Jeśli natomiast chodzi o wsparcie cykliczne, to jest ono możliwe w trybie comiesięcznym. W tym wypadku trzeba jednak także podać adres e-mail albo zalogować się poprzez Facebooka, gdyż aplikacja będzie nam przesyłała wiadomości zawierające potwierdzenia płatności.

Sama płatność dokonywana jest za pośrednictwem karty kredytowej lub debetowej albo konta PayPal. Po wykonaniu pierwszej płatności, kolejne mogą się odbywać jeszcze szybciej, gdyż dane karty/konta są zapamiętywane. Należy jednak uważać, aby przez pomyłkę nie wybrać kwoty darowizny na którą nas po prostu nie stać. (O pomyłkę może być łatwo). Aplikacja zawiera statystykę płatności i wiąże je z osiągnięciami znanymi z grywalizacji. Po przejściu do ustawień globalnych można m.in. usunąć skonfigurowane formy płatności oraz aktywować przypomnienia o przekazywaniu pieniędzy. Te ostatnie mogą być codzienne, cotygodniowe lub comiesięczne - o godzinie 8, 12 albo 19.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ShareTheMealShareTheMeal dla Android
2017-08-04

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ShareTheMeal