w
googluj
pl

ZnanyLekarz 2.2.6


ico
ZnanyLekarz jest usługą mobilną oraz internetową umożliwiającą nie tylko znalezienie lekarza, ale również umówienie się z nim na wizytę, a także ocenienie jego pracy. To polska część serwisu DocPlanner, który działa już w ponad 20 krajach. Program ZnanyLekarz dostępny jest na urządzenia z Androidem (wersja opisywana) oraz iOS, zaś w sieci znajdziemy go w witrynie ZnanyLekarz.pl. W jego bazie danych znajdziemy aż 145 tys. polskich lekarzy oraz przeszło 550 tys. opinii pacjentów. Bazę lekarzy można przeszukiwać wedle nazwiska, specjalizacji lub miasta (ewentualnie dzielnicy).

Przeszukiwanie bazy lekarzy oraz zapoznawanie się z opiniami nie wymaga rejestracji. Żeby jednak móc dodawać lekarzy do osobistej listy ulubionych, wpisywać komentarze oraz oceny w skali 1-5 oraz zapisywać się na wizyty - trzeba założyć konto. Niestety, umożliwia to tylko wersja internetowa, zaś mobilna pozwala jedynie na zalogowanie się do już istniejącego konta. Użytkownik może być zarejestrowany jako lekarz albo jako pacjent. W tym drugim, interesującym nas teraz przypadku, założenie konta przebiega poprzez podanie adresu e-mail. Hasło musi mieć co najmniej 8 znaków, a oprócz tego określa się swój podpis (to może być np. imię; będzie widoczne przy wystawianiu opinii). Ostateczna aktywacja konta wymagać będzie jeszcze kliknięcia w odnośnik otrzymany w wiadomości e-mail dostarczonej na wskazany przed momentem adres. (Jeśli rzeczywiście mamy zamiar umawiać się online, przejdźmy jeszcze do swojego profilu i wpiszmy numer telefonu).

Ekran główny aplikacji mobilnej zawiera pasek służący do wpisania nazwiska lekarza oraz krótki spis popularnych specjalizacji. Jeśli wyszukamy nazwisko, otrzymamy listę wyników w formie: zdjęcie lekarza, jego imię i nazwisko, specjalizacja, średnia ocena pacjentów, odległość od nas. Wyniki można także przejrzeć wedle widoku mapy. Jeśli dany lekarz udostępnia możliwość umówienia wizyty online, zobaczymy specjalną plakietkę. (W przeciwnym razie pozostanie nam wystosowanie do lekarza prośby o włączenie kalendarza wizyt). Ponadto ekran główny daje sposobność wyświetlenia popularnych lekarzy w naszej okolicy, o ile tylko włączymy dostęp do lokalizacji. Z kolei po otworzeniu szuflady nawigacyjnej mamy dostęp do funkcji logowania, wyszukiwarki, wizyt i ulubionych. Jak wspomniano, bez rejestracji możemy jednak korzystać tylko z wyszukiwarki. Po zalogowaniu się nowością będzie sekcja profilu (oraz opcja wylogowania się), jednakże pozwoli ona jedynie na wybór(?) naszego podpisu. (Nie jesteśmy do końca pewni, gdyż funkcja nie działała dobrze).

Aplikacja ZnanyLekarz w wersji dla Androida spisuje się bardzo dobrze. Łatwo znaleźć lekarza i zapoznać się z informacjami, jakie on o sobie udostępnia, a także z opiniami pacjentów. No i można umówić się online, wybierając datę i czas. Niemniej jej niewątpliwym mankamentem jest brak opcji rejestracji. Ponadto, już po zalogowaniu się, praktycznie rzecz biorąc nie ma się wpływu na swój profil - nie da się poprawić ustawień konta takich, jak podpis czy numer telefonu. Jest więc trochę rzeczy do poprawy, ale ogólnie program robi na pewno dobre wrażenie. Baza jest gigantyczna, a wyszukiwarka działa sprawnie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa znajduje się pod adresem https://www.znanylekarz.pl

Ograniczenia!
Aby dodawać lekarzy do ulubionych, umawiać się na wizyty online oraz pisać opinie, trzeba posiadać konto. Rejestracja (poprzez adres e-mail) jest jednak możliwa wyłącznie za pośrednictwem interfejsu WWW. Umawianie się na wizyty wymaga podania numeru telefonu.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZnanyLekarzZnanyLekarz dla Android
2017-08-04

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ZnanyLekarz