w
googluj

NordVPN 1.9.15


ico
NordVPN to znana i ceniona wieloplatformowa usługa dostępu do wirtualnej sieci prywatnej, która obsługuje ponad 1000 serwerów w 59 krajach rozlokowanych na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy. Firma udostępnia oficjalne aplikacje dla systemów mobilnych (Android - wersja opisywana, iOS), jak i stacjonarnych (Windows, Mac). Niemniej z sieci NordVPN można także korzystać na różnych innych urządzeniach (w tym na Linuksie, aczkolwiek tutaj proces instalacyjny przebiega poprzez powłokę). Program tego typu może być szczególnie przydatny, gdy łączymy się z internetem za pośrednictwem publicznego punktu wi-fi, ponieważ szyfruje całe połączenie. VPN, jako taki, ma nam zapewnić "ostateczne" bezpieczeństwo transmisji danych, ale i prywatność. Z ostatnią cechą związane jest zaś kluczowe pytanie: czy usługodawca przechowuje dane dotyczące aktywności użytkownika? NordVPN twierdzi jednoznacznie, że nie*.

Tak jak w innych podobnych aplikacjach, do nawiązania połączenia wystarczy oczywiście tylko jedno tapnięcie. Zanim jednak do tego dojdziemy, w tym konkretnym wypadku trzeba się najpierw zarejestrować. W zamian za rejestrację otrzymamy 7-dniowy dostęp do sieci z nieograniczoną przepustowością oraz wsparcie live 24/7. Rejestracja jest oczywiście darmowa, ale po wpisaniu danych - tzn. adresu e-mail i hasła - okazuje się, że trzeba jeszcze wybrać jeden z planów abonamentu, tzn. trzeba go kupić. Nic nie zapłacimy za pierwszy tydzień korzystania z sieci. Ten okres to oficjalnie "bezpłatna subskrypcja próbna" i w czasie jej trwania właściwy abonament można anulować w dowolnym momencie. Niesmak jednak pozostaje. Mamy bowiem założyć konto i je zakładamy podając adres e-mail, ale dopiero po tym fakcie oznajmia nam się, że jest jeszcze taki drobny szczegół, jak przymus zakupu abonamentu. (Żeby była jasność: nie narzekamy na samą płatność).

Nie licząc powyższego naciągania - udostępniamy adres e-mail bez gwarancji korzystania z sieci - program jest naprawdę świetny. Jego interfejs główny oferuje przełącznik służący do nawiązania połączenia z najszybszym serwerem (w testowanym wypadku najszybszy był najbliższy, czyli znajdujący się w Polsce), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dowolny inny kraj. Ekran główny to bowiem również mapa świata z zaznaczonymi państwami, w których NordVPN ma swoje serwery. Po tapnięciu w któryś z nich, aplikacja zapyta np. "Connect to ...?" i zaoferuje przycisk połączenia. Dłuższe przytrzymanie wyświetli z kolei listę serwerów. Opcjonalnie można skorzystać z wyszukiwarki. Ponadto możemy przejrzeć kompletnie wszystkie państwa oraz wszystkie serwery wedle widoku listy. Dane lokalizacje możemy dodać do ulubionych, a nawet umieścić do nich skróty na pulpicie (w tym celu trzeba lokalizację przytrzymać).

NordVPN w wersji dla Androida to wspaniała aplikacja. Jej manipulacja przy rejestracji/abonamencie jest nieładna, ale można to wybaczyć. Otrzymujemy serwery na całym świecie i mnóstwo dodatkowych zabezpieczeń, których tutaj nie byliśmy w stanie wymienić, a z którymi warto się zapoznać już samemu na oficjalnej stronie producenta.

* Cytat z oficjalnej strony: "(...) we never log the activities of our users. We don’t track when our users go online, to which servers they connect, which websites they visit or what files they download. No logging means no record on our end. As a result, even if someone formally requests that we provide information about our users, we’ll have nothing to give".

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Po pierwszym uruchomieniu należy pobrać "sygnatury serwera" (plik waży 4 MB). Ponadto do nawiązania pierwszego połączenia potrzebne jest założenie konta za pośrednictwem adresu e-mail. Rejestracja umożliwi 7-dniowy dostęp bez żadnych ograniczeń, niemniej w ramach rejestracji trzeba też wskazać docelowy abonament. Opcje: roczny - 28,75 zł w przeliczeniu na miesiąc; 6-miesięczny - 35 zł na miesiąc; miesięczny za 59,99 zł. W ciągu 7 dni można anulować subskrypcję bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. (Można ją nawet od razu anulować, ale darmowy okres próbny i tak będzie trwał 7 dni).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NordVPNNordVPN dla Android
2017-08-03

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NordVPN