w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 279
Wszystkich postów: 900119
Wszystkich tematów: 126088

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5258 dni

no$c64 1.1


no$c64 to przenośny i całkowicie darmowy emulator komputera Commodore 64, dzięki któremu możliwe jest uruchomienie gier, przeznaczonych na ten najlepiej sprzedający się komputer w dziejach, na ekranie nowoczesnego peceta. Przy pomocy tego emulatora zagramy w takie hity, jak Archon, Lode Runner, Boulder Dash i wiele innych bez konieczności kupowania zabytkowego sprzętu.

Emulator no$c64 precyzyjnie odtwarza w pamięci komputera działanie takich komponentów oryginalnego Commodore’a 64, jak procesor, pamięć, moduł graficzny, klawiatura i joystick, przyspieszając ich działanie tam, gdzie to konieczne. Zamiast kaset i kartridży wczytywane są jednak ich obrazy, zapisane w formatach PRG i P00. Możliwe jest także uruchomienie emulatora w linii poleceń. Emulacja jest płynna, a dzięki opcji konfiguracji klawiszy, służących do sterowania, z rozgrywką poradzą sobie nawet nowicjusze.

Oprócz zwykłych funkcji emulatora, aplikacja oferuje również rozbudowaną funkcjonalność debuggera, deasemblera i edytora plików ASCII, przeznaczoną dla programistów, tworzących lub modyfikujących programy na Commodore 64 (o ile, jak dowcipnie zauważa producent programu, jacyś jeszcze żyją). Dostępna jest w niej także wyszukiwarka zapisów, podgląd pamięci VRAM, mapa wejścia/wyjścia, a także – z opcji bardziej przydatnych zwykłemu graczowi – narzędzia do nagrywania klipów wideo z rozgrywki i tworzenia zrzutów ekranu.

Pobranie no$c64 to zarówno dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z Commodore 64, jak i ciekawe narzędzie dla użytkowników chcących spróbować swoich sił jako programiści tej antycznej platformy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
no$c64no$c64 1.1
Wersja stabilna
0.22 MB | 2013-12-24

Ilość pobrań: 215 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
no$c64