w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 898709
Wszystkich tematów: 125781

l r
~Mysiupysiu: a mnie się wydaje, że MSE jest aktualnie całkiem dobrym antywirusem. Można mu zaufać. Jest darmowy i dobrze zintegrowany z systemem. arrow
~DimmerNickel: Jeśli ktoś gra w CS:GO to odradzam używania tego programu bo przez niego wyskakuje ciągle błąd z połączeniem VAC i przez ten program są nie ... arrow
Programów: 11472
Istniejemy od: 5138 dni

WinUAE 3.3.0


WinUAE to bardzo zaawansowany emulator komputera Amiga, który umożliwia osobom korzystającym z Windowsa na uruchomienie aplikacji, gier i innych treści dedykowanych właśnie komputerom tego typu. Wśród zgodnych modeli znajdziemy między innymi urządzenia A500, A600, A1000, A1200, A2000, A3000 oraz A4000. Całość jest stosunkowo prosta w obsłudze, choć dostępnych opcji konfiguracyjnych jest całe multum, przez co niektórzy mogą poczuć się zagubieni. Część z nich może nawet okazać się zbędna z punktu widzenia potrzeb użytkownika, tak czy inaczej lista możliwości jest imponująca.

Mając na uwadze, iż samo działanie emulatora jest analogiczne do wielu innych aplikacji tego typu (wymaga w zasadzie jedynie zapewnienia odpowiedniego “ROM-a” i wgranie go poprzez ustawienia), skupimy się na przedstawieniu specyfiki opcji, które dostępne są w ustawieniach. Preferencje uruchamiane są bezpośrednio przy włączaniu programu, ale można je również wyświetlić na żądanie podczas pracy emulatora, stosując do tego przycisk F12. Wszystkie opcje ustawień zostały zorganizowane w formie struktury drzewiastej, dzięki czemu można łatwiej się po niej poruszać. Osobno dostępna jest szybka konfiguracja, zarządzanie ścieżkami oraz symulowanie sprzętu.

Każdy z elementów ustawień (a jest ich kilkadziesiąt), kryje pod sobą wiele opcji, które w bardzo szczegółowy sposób umożliwiają dostosowanie działania emulatora do potrzeb użytkownika lub konkretnego programu. Do ciekawszych z nich należy zaliczyć m.in. automatyczną adaptację ustawień do konkretnego typu komputera Amiga, zarządzanie pamięcią operacyjną, sztuczną zmianę prędkości wirtualnego „sprzętu” komputerowego, mapowanie przycisków zewnętrznych kontrolerów, symulowanie ekranów o niskiej rozdzielczości i rozpiętości tonalnej oraz zarządzanie rozszerzeniami obsługiwanych plików ROM.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
WinUAEWinUAE 3.3.0
Wersja stabilna
5.94 MB | 2016-06-07

Ilość pobrań: 194 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
WinUAE