w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 311
Wszystkich postów: 900589
Wszystkich tematów: 126215

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5316 dni
pl

ClocX 1.5 beta 2 Full


ClocX to analogowy zegar działający na systemach operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja jest lekkim dodatkiem pozwalającym na upiększenie i urozmaicenie pulpitu komputera. Pełna paczka instalacyjna zawiera blisko 200 grafik służących do wykorzystania jako tarcza zegara - mogą być to zarówno pliki BMP jak i PNG z przezroczystością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik stworzył własną grafikę - wystarczy ją później skopiować do katalogu w którym jest zainstalowany ClocX, utworzyć plik opisujący kolory i wybrać skórkę z listy.

Program ClocX posiada sporą liczbę opcji konfiguracyjnych. Użytkownik może ustawić przezroczystość dodatku (istnieje także możliwość ustawienia przezroczystości dla najechania kursorem), priorytet działania, sposób działania antyaliasingu, ukryć widoczność aplikacji na liście przełączania okien (dostępnej po naciśnięciu kombinacji Alt+Tab), włączyć uruchamianie z systemem i przy logowaniu, pozwolić na uruchomienie kilku kopii zegara, ograniczyć jego pozycję, ustawić rozmiar grafiki, włączyć pokazywanie daty i sekundnika, przypiąć do pulpitu oraz ustawić okno tak, aby było zawsze widoczne. Program można obsługiwać także za pomocą zasobnika systemowego - menu zawiera podstawowe opcje dotyczące wyglądu i funkcji.

Dla zapominalskich przydatna może być funkcja alarmów. Użytkownik może ustawić dowolną liczbę powiadomień posługując się następującymi kryteriami:
- nazwa alarmu,
- czas uruchomienia (data i godzina),
- cykliczność alarmu (powtarzanie co dany okres),
- tekst alarmu,
- powiadomienie dźwiękiem (kilka przykładowych plików dźwiękowych jest dostępnych w katalogu aplikacji),
- program lub skrypt do uruchomienia.

Program jest całkowicie darmowy (licencja freeware) i bardzo prosty w obsłudze. Co istotne aplikacja jest kompatybilna także ze starszymi systemami Windows - część opcji będzie oczywiście nieaktywna (przezroczystość, klikanie przez zegar). Program dostępny w polskiej wersji językowej (ustawia się automatycznie).

Uwaga!
Dostępna jest również wersja Standard dla systemów 64-bitowych.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (11 głosów)

Strefa Download programu
ClocXClocX 1.5 beta 2 Full
Wersja stabilna
9.17 MB |2011-05-18

Ilość pobrań: 5470 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
ClocX