w
googluj

neutriNote 2.3.6


ico
neutriNote to unikalny, wyjątkowy, zaawansowany edytor tekstu dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Program posłuży nam nie tylko do obsługi zwykłych tekstów w formacie TXT, ale również znaczników Markdown i LaTeX. Aplikacja oferuje m.in. tryb nocny oraz tryb pełnoekranowy (rzeczywisty, bo ukryty zostaje także pasek statusu Androida), zaś edytowany plik możemy wyeksportować do formatu HTML albo MD. Zalet jest jednak o wiele, wiele więcej!

Po pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o skonfigurowanie lokalnego repozytorium na dane programu. Jeżeli brzmi tajemniczo: chodzi po prostu o utworzenie katalogu na zapisywane teksty i dane aplikacji oraz obsługę backupu. Wszystko w jednym miejscu to wygoda. Posiadanie repozytorium ułatwi późniejszą synchronizację np. z chmurą. W związku z tym otrzymujemy przede wszystkim możliwość określenia własnej lokalizacji katalogu. Chociaż ścieżka docelowa może być dowolna, to należy pamiętać, aby jej potem nie zmieniać. Ponadto włączyć można od razu funkcję inkrementalnego (przyrostowego) backupu, a tworzonego automatycznie co kilka godzin.

Jeśli chodzi o edycję pliku, program udostępnia kilka naprawdę ciekawych i rzadko spotykanych możliwości. Oto tylko przykładowe:
• opcja wyboru fontu - jest ich aż 12: Sans Serif, Serif, Monospace, Roboto Condensed Light, Roboto Condensed Regular, Roboto Light, Roboto Medium, Roboto Mono Light, Roboto Mono Regular, Roboto Slab Bold, Roboto Slab Light, Roboto Slab Regular,
• opcja wyboru rozmiaru czcionki - wartości: 8, 10, 12, 14, 16, 18, 24, 32, 48,
• opcja określenia szerokości marginesu - wartości: 8, 16, 24,
• pasek symboli - szybciej i łatwiej wprowadzić różnego typu nawiasy lub symbole # czy *,
• ...przy czym oprócz trybu edycji mamy też tryb czytania - w trybie edycji wykorzystamy znaczniki Markdown, aby jakieś słowa np. pogrubić, a w trybie czytania zobaczymy te słowa już pogrubione.

Program jest niezwykły. Nie tylko jest pięknie wykonany na bazie Material Design, ale również przemyślany i dopracowany. Do pracy z surowymi plikami tekstowymi jest - bez wątpienia - jednym z najlepszych. Jego obsługa Markdown jest świetna. Wisienką na torcie jest możliwość posiadania repozytorium z automatycznym backupem, co przy współpracy z klientem jakiejś chmury da nam dodatkową ochronę tekstów.

Ograniczenia!
Dostępne są rozszerzenia: neutriNote Connector kosztuje 9,29 zł albo 9,52 zł (minimalna różnica w działaniu) i umożliwia dwukierunkową synchronizację danych z kontem w chmurze Dropboxa; neutriNote Auto Theme kosztuje 4,77 zł i jest rozszerzeniem do wykorzystania w narzędziu do automatyzacji o nazwie Tasker, a sprawiającym, że motyw graficzny interfejsu neutriNote będzie dostosowywany do aktualnej pory dnia; natomiast neutriNote Backup+ to darmowe rozszerzenie do Taskera, zaś przeznaczone do tworzenia backupów przy jego użyciu.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
neutriNoteneutriNote dla Android
2017-08-13

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
neutriNote