w
googluj
pl

L Speed 1.4.16


ico
L Speed jest zaawansowanym programem przeznaczonym do optymalizacji działania systemu operacyjnego Android. W związku z tym otrzymamy dostęp do szeregu modyfikacji i usprawnień, przy czym są one łatwe do przeprowadzenia, bo trzeba jedynie tapnięcia lub wyboru żądanej opcji z listy kilku. Rzecz jasna, pierwsze uruchomienie narzędzia powiązane będzie z wyrażeniem zgody na jego dostęp do roota, bo dla swych istotnych operacji podda modyfikacji kluczowe pliki systemowe. Po jego pierwszym uruchomieniu zapoznamy się również z instrukcją obsługi. Oferowane ulepszenia opisane są w języku polskim, choć zdawkowo i niekiedy mechaniczne, to lepszy rydz niż nic (opisy otrzymuje się po przytrzymaniu nazwy funkcji; w razie potrzeby istnieje możliwość przełączenia się na oryginalny język programu - angielski).

Ale co konkretnie można zrobić przy użyciu L Speed? Zacznijmy od tego, że dostępne są 2 rodzaje interfejsu: prosty i zaawansowany. Prosty daje wpływ na 11 funkcji zgromadzonych na jednym ekranie, natomiast zaawansowany - do kilkudziesięciu podzielonych na kilka sekcji dostępnych po wcześniejszym otworzeniu szuflady nawigacyjnej. Wystarczy korzystać z prostego. W interfejsie tym można jednym tapnięciem m.in. dokonać "przyspieszenia" systemu (poprzez oczyszczenie RAM-u), skalibrować baterię (wymagany jest wówczas stan 100% naładowania), usunąć "niepotrzebne" pliki (przy czym otrzymuje się tylko wiedzę o liczbie MB przeznaczonych do usunięcia, czyli bez wglądu w szczegóły), jak też usunąć pliki cache aplikacji (ponownie: dowiadujemy się tylko, że można usunąć X MB). Można powiedzieć: nic szczególnie wartego uwagi.

Przejdźmy więc do sedna. Najistotniejsze w tym narzędziu jest to, że udostępnia profile predefiniowanych ulepszeń. Są 4: domyślny, lekki, zalecany i mocny. Osobiście, nie patyczkowaliśmy się z tym. Ustawiliśmy profil "mocny". Po chwili otrzymaliśmy informację, że wykonywanych zostaje 21 skryptów, po czym zrestartowaliśmy system (w pasku narzędziowym jest dedykowana funkcja). Po ponownym uruchomieniu, system... jakby rzeczywiście zaczął szybciej działać. Różnica nie była zbyt odczuwalna, ale jednak była. Co na to inni? "Serio działa. Pierwsza aplikacja, która naprawdę daje różnicę" - napisał jeden z użytkowników w Google Play. Podobne, pozytywne doświadczenia - "zauważalne przyspieszenie", "tablet dostał kopa" - ma szereg innych posiadaczy Androida.

Uwaga!
Istnieje możliwość uszkodzenia systemu przez nieumiejętnie korzystanie z tego programu

Ograniczenia!
Konieczny jest dostęp do roota. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
L SpeedL Speed dla Android
2017-08-16

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
L Speed