w
googluj
pl

7Zipper 3.4


ico
7Zipper to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, której funkcje można zasadniczo podzielić na dwa typy. Po pierwsze i najważniejsze: jest to archiwizator plików, narzędzie do wypakowywania plików, a także menedżer plików. Już teraz można powiedzieć, że ma w tym względzie mnóstwo opcji, które zadowolić powinny każdego użytkownika. Lecz po drugie, 7Zipper zawiera również pokaźny zestaw narzędzi, których w tego typu aplikacjach może się i spodziewamy, ale na pewno nie wszystkich - a mogą się przydać, gdy z tych czy innych względów jesteśmy ograniczeni pamięcią naszego urządzenia, czy po prostu preferujemy rozwiązania all-in-one. Ciekaw, jak konkretnie przedstawiają się możliwości 7Zipper? Jeżeli tak, to pamiętaj o jednym: aplikacja ma archaiczny interfejs i to jej spora wada, ale wada jedyna.

Zajmijmy się najpierw fundamentami 7Zipper. Program umożliwia tworzenie archiwów ZIP oraz 7ZIP, natomiast dzięki niemu wypakujemy pliki: ZIP, ALZ, EGG, TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2, GZ, BZ2, RAR, JAR, 7ZIP, LZH. Do tego dochodzi wsparcie dla archiwów podzielonych na części, np. z01, z02, z03 itp. W przypadku tworzenia nowego archiwum wybieramy m.in. pożądany format, nazwę, stopień kompresji, a także mamy szansę podać hasło czy podzielić archiwum. Zwykle jednak wystarczy od razu przejść do rzeczy, czyli tapnąć OK, gdyż aplikacja dobrze wstawia za nas podstawowe dane. Droga powrotna też została nam ułatwiona, wystarczy zatem tapnąć OK, aby dany plik rozpakować, chociaż możemy zmienić katalog docelowy czy utworzyć nowy na potrzeby zawartości archiwum.

W kwestii zarządzania naszymi zasobami, 7Zipper umożliwia m.in. kopiowanie, wklejanie, przenoszenie, otwieranie, usuwanie oraz zmianę nazwy plików i katalogów. Dostępne jest wybieranie wszystkich danych z danego katalogu, jak i wybór selektywny. Jeżeli mamy dostęp do roota, aplikacja umożliwia przeczesywanie również plików najbardziej zwykle niedostępnych.

A co z kolei z tymi dodatkowymi funkcjami 7Zipper? Oto większość opcji, jaka na nas czeka m.in. po dotknięciu przycisku "Narzędzia" dostępnego na ekranie startowym - najpierw opcje raczej typowe dla zarządzania i przeglądania, jeżeli pod uwagę brać, że 7Zipper to aplikacja-menedżer:
• przeglądarka obrazów wedle dat ich wykonania,
• zmiana rozdzielczości obrazu,
• przeglądarka tekstowa,
• zamykanie procesów aplikacji w tle,
• czyszczenie pamięci cache wszystkich aplikacji,
• menedżer aplikacji uruchamianych domyślnie,
• informator danych systemowych: procesora, pamięci, baterii itd.,
• klient FTP,
• serwer FTP,
• wyszukiwarka plików oraz wyszukiwarka tekstu w plikach.

A to z kolei narzędzia już zupełnie nietypowe:
• edytor grafiki (Finger painter),
• edytor tekstu - wymagana jest jednak instalacja darmowego pluginu w postaci Abc Editor (tego samego producenta),
• mapa fotografii (Photomap); pokazująca na mapie, gdzie dane zdjęcie zostało wykonane - również i w tym wypadku trzeba zainstalować plugin,
• przeglądarka kodów kolorów (Color picker); innymi słowy: po wybraniu tej opcji możemy pobrać kod koloru danego punktu obrazu np. w zapisie szesnastkowym (w którym #ffffff oznacza kolor idealnie biały); zdjęcie można wykonać od ręki lub wybrać obraz z posiadanych zasobów,
• widget z notatką (Memo Widget); na pulpicie swojego urządzenia możemy umieścić notkę w formie widgetu; dostępne wymiary to 2x1 oraz 2x2.

Już na początku zaznaczyłem, że wadą aplikacji jest jej zagmatwany interfejs. Ikony są duże, na początku trudno się domyślić do czego służą, zaś ogólne rozplanowanie nawigacji też nie sprzyja przyjemności z poruszania się po wielu, wielu opcjach aplikacji. Jednak jeśli się do tego wszystkiego przyzwyczaimy, 7Zipper może być nam pomocny w codziennym użytkowaniu urządzenia. Zwłaszcza, gdy potrzebna nam tylko zwykła "wypakowywarka", ponieważ domyślne opcje aplikacji pozwalają nam na szybkie dotknięcie OK, aby szybko rozpakować archiwum, a to oznacza, że wystarczy zainstalować 7Zipper, by w mgnieniu oka zająć się archiwami.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy nasze urządzenie połączone jest z internetem. Gdy używamy aplikacji w trybie offline, wówczas reklama też jest wyświetlana (w formie autopromocji tej aplikacji). Część opcji wymaga połączenia się z internetem i pobrania wtyczek.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
7Zipper7Zipper dla Android
2017-08-16

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
7Zipper
avatararrow
~Koszałkowski | 2015.12.20 12:14
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
7Zipper- oczywiście zachęcam do pobrania. To nie jest zwykły paker, ale porażający multifunkcyjnością menadżer. Fakt,że początkowo mogą być problemy z ogarnięciem programika, jednak, gdy "skruszymy lody", będziemy zadowoleni. Oceniam na 5 z minusem.
7Zipper