w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 63
Wszystkich postów: 877851
Wszystkich tematów: 120830

l r
~Karol: No nie wiem, czy taki dobry jest ten skaner. W moim przypadku było to 334MB ściągnięte tylko po to, żeby się dowiedzieć, że mam wyłączoną us... arrow
~ALF: Karol - może j.polski nie działać, jeśli ktoś wpisze pl-PL. W tej przeglądarce należy wpisać pl tylko raz i to małymi literkami. Pozdrawiam.... arrow
Programów: 6794
Istniejemy od: 4220 dni
pl

Switch Off 3.4.2.890


Switch Off to bardzo niewielkie, ale przydatne narzędzie. Docenią je zwłaszcza osoby, którym zdarza się zasypiać zostawiając włączony komputer na noc. Aplikacja umożliwia automatyczne wyłączenie peceta o określonej godzinie, pozwalając nie zawyżać niepotrzebnie rachunków za energię elektryczną.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze. Po uruchomieniu pojawia się ikona w zasobniku systemowym, z której dostajemy się do ustawień i okienka aplikacji. Wybieramy interesujące nas zadanie np. wyłączenie komputera, ustalamy godzinę i cykliczność akcji - i włączamy zadanie, które w odpowiednim momencie zostanie wykonane, już bez naszego udziału. Możemy więc spokojnie zasnąć, a Switch Off zadba o to, aby wymuszone zostało zamknięcie działających programów i systemu oraz nastąpiło wyłączenie komputera.

Switch Off, oprócz wymienionej funkcji, oferuje także automatyczne wylogowanie z systemu, zablokowanie, uśpienie, restart komputera, zerwanie połączenia sieciowego dial-up, a nawet wykonanie zdefiniowanego skryptu, jak podany w programie przykład uruchomienia kalkulatora. Podane czynności możemy ustalić do wykonania o określonej godzinie bądź podczas uruchamiana i logowania lub bezczynności systemu. Jeśli jednak zaplanowane zadanie niekoniecznie musi być wykonane, bo np. przeciągnęła się praca przy komputerze do nocy, możemy ustawić odpowiednie powiadomienie, także dźwiękowe, które pozwoli odpowiednio wcześniej zareagować. Nie ma więc obawy, że w trakcie pracy przy komputerze zostanie on nagle wyłączony, bo wcześniej tak zaplanowaliśmy.

Przydatną opcją jest możliwość zarządzania programem zdalnie. Wystarczy zdefiniować numer portu i hasło, aby dostać się do aplikacji przez sieć.

Switch Off jest dostępny także po polsku - wystarczy ze strony producenta pobrać polskie tłumaczenie i skopiować je do katalogu "lng" w głównym folderze aplikacji, a następnie zmienić język w opcjach. Ponadto możliwe jest pobranie wersji portable (32-bitowej lub 64-bitowej), która działa bez potrzeby instalowania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (13 głosów)

Strefa Download programu
Switch OffSwitch Off 3.4.2.890
Wersja stabilna
0.2 MB | 2014-02-14
Spolszczenie do Switch Off

Ilość pobrań: 30345 | W tym miesiącu: 491 | W poprzednim miesiącu: 652

Komentarze (2)
Switch Off
avatararrow
~Kuba | 2014.08.13 13:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wszystko ok, tylko niestety nie działa zdalne wylogowanie... ):
Switch Off 3.4.2.890
avatararrow
~Darek | 2012.12.10 21:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobry program :) i jak najbardziej przydatny :) polecam!
Switch Off 3.4.1.880