w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 211
Wszystkich postów: 899851
Wszystkich tematów: 126017

l r
~Kleju: Jeszcze go nie poznałem, ale zobaczymy, czy warto. Swoją drogą: faktycznie - iTunes momentami bardzo wkurza... arrow
~Versixon: Genialny program szukałem na necie sposobu bo co 2 dni zmieniało mi strone startowa i wyszukiwarke na jakies powalone i po 2 miesiacach zdaż... arrow
Programów: 11793
Istniejemy od: 5226 dni

PCI-Z 1.3 + 1.4 Alpha


PCI-Z to niewielki program diagnostyczny, do wyświetlania szczegółów zainstalowanych w komputerze kart rozszerzeń płyty głównej na złączach PCI (PCI, PCI-E, PCI-I). Co ciekawe, powinien również poradzić sobie z odczytem danych podłączonych, ale nieznanych przez system urządzeń, aby na przykład ułatwić nam znalezienie do nich odpowiednich sterowników. Aplikacja działa szybko i sprawnie, wyświetlając wyniki swojego działania na głównym ekranie. W razie potrzeby można je wyeksportować do zewnętrznego pliku.

Używanie programu jest dziecinnie proste, bowiem wystarczy go po prostu uruchomić. Automatycznie przeskanowane zostaną wszystkie podpięte do płyty głównej urządzenia, co wykonywane jest błyskawicznie. Wyniki tego działania prezentowane są w tabelarycznej formie w głównej części interfejsu. Aby ułatwić sobie nawigację, wybrany wiersz możemy podświetlić poprzez przyciśnięcie na nim myszą, jednak nie znajdziemy tu standardowej i często spotykanej opcji zamiennego kolorowania tła wierszy parzystych i nieparzystych, co jeszcze bardziej przełożyłoby się na wygodę użytkowania. Wśród wyświetlanych informacji znajdziemy typ urządzenia, jego producenta, dokładną nazwę sprzętu, jej ewentualne rozszerzenie oraz identyfikator urządzenia PCI (wyniki można sortować według dowolnej z kolumn). Klikając na wybranym elemencie prawym przyciskiem myszy, z menu kontekstowego możemy między innymi automatycznie uruchomić przeglądarkę internetową, w której wyszukane zostaną najnowsze sterowniki do wybranego sprzętu.

Niewielkim dodatkiem jest pobieranie i wyświetlanie podstawowych informacji o samym komputerze, które wyświetlane są w górnej części pod paskami menu. Znajdziemy tam typ procesora naszego komputera, nazwę nadaną w systemie, nazwę używanego aktualnie konta użytkownika, wersję systemu operacyjnego (podczas naszych testów odczytaną niepoprawnie, choć błąd ten może zostanie rozwiązany w kolejnych edycjach aplikacji) oraz ilość zainstalowanej pamięci operacyjnej.

Program nie wymaga instalacji.

Uwaga!
Przed użyciem programu zalecane jest zaktualizowanie bazy danych programu do najnowszej wersji.
Klikamy "Database" - "Check for update"
Wymagane jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
PCI-ZPCI-Z 1.3
Wersja stabilna 32-bitowa
0.65 MB | 2016-03-06
PCI-Z 1.3
Wersja stabilna 64-bitowa
0.8 MB | 2016-03-06
PCI-Z 1.4 Alpha
Wersja rozwojowa
1.24 MB | 2016-03-07

Ilość pobrań: 253 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
PCI-Z