w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 390
Wszystkich postów: 899498
Wszystkich tematów: 125938

l r
~Arbi34: A jak wersją trial zresetować i mieć za darmo? Pytanie do "Czarny" lub do kogoś kto się zna. arrow
~BlazeDVD: "Cena aktualizacji programu do wersji Profesjonal to koszt około 240zł." Za co? arrow
Programów: 11730
Istniejemy od: 5199 dni

QuickMon 4.4.4


QuickMon to niewielki ale bardzo rozbudowany program do monitorowania różnego rodzaju elementów w systemie operacyjnym, począwszy od wolnego miejsca na dyskach, informacjach zapisywanych w plikach LOG, opóźnieniach PING sprawdzanych z konkretnym hostem i wielu innych. Choć główny interfejs wygląda przyjaźnie, generalnie jest to program kierowany raczej do zaawansowanych użytkowników, bowiem jego konfiguracja może okazać się sporym wyzwaniem (konieczne jest sprawne poruszanie się po systemowych plikach i nadawanie wszystkim operacjom odpowiednich parametrów).

Co więcej, po instalacji nie znajdziemy tu żadnej podpowiedzi, jak podobne elementy dodać do nowej listy, która pozwoli nam je monitorować. Dużo wygodniej byłoby, gdyby producent zadbał o przykładowy plik z uzupełnioną tabelą – wówczas konfigurację nowej można by (przynajmniej początkowo) przeprowadzić analogicznie i tym samym poznać sposób działania aplikacji. Tymczasem zdani jesteśmy na siebie: z początku niezbędne będzie utworzenie nowej listy i nadanie jej nazwy, a później dodawanie nowych elementów z wykorzystaniem narzędzia „Add”, do którego dostaniemy się na przykład po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na daną listę.

Później pozostaje już tylko dodanie opcji, na przykład związanej z pozostałą ilością miejsca na konkretnej partycji dysku twardego. Aplikacja sama podpowie, jaka usługa za to odpowiada, ale jej dodatkowa konfiguracja (choć nieobowiązkowa) to już pole pozostawione wyłącznie wiedzy użytkownika. Aby nie przysporzyć sobie dodatkowych komplikacji, warto pamiętać, że każdy dodawany do listy element również trzeba samodzielnie nazwać.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
QuickMonQuickMon 4.4.4
Wersja stabilna
4.98 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
QuickMon