w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 378
Wszystkich postów: 898080
Wszystkich tematów: 125662

l r
~Danio: instaluje sie bez problemu , niestety po restarcie czarny ekran .wie ktos co z tym zrobic?? arrow
~Łukasz: Program ma jedną bardzo istotną wadę. Nie ma możliwości prowadzenia finansów w dwóch różnych walutach jednocześnie. arrow
Programów: 11450
Istniejemy od: 5099 dni
pl

IDPhotoStudio 2.14.3.52


IDPhotoStudio to niewielki program przeznaczony do tworzenia i drukowania fotografii wykorzystywanych w rozmaitych dokumentach tożsamości – np. dowodzie osobistym, paszporcie, legitymacji lub prawie jazdy. Aplikacja oferuje wymiary zdjęć pasujące do formatów dokumentów identyfikacyjnych i paszportowych używanych w około 20 państwach, wśród których znajdziemy także Polskę (rozmiar zdjęcia: 35 x 45 mm).

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, wystarczy wczytać zdjęcie JPEG wykonane według zasad tworzenia fotografii używanych w dokumentach ID, wybrać ilość pożądanych kopii (do 30 egzemplarzy, wszystkie na jednym arkuszu), ustawić opcje wydruku, po czym rozpocząć drukowanie lub zapisać fotografię i jej kopie w pliku JPEG (w dowolnej lokacji lub od razu na nośniku USB - możliwość ta jest dostępna dopiero po kliknięciu w Drukuj). Dodatkowa opcja pozwala na sprawdzenie, czy zdjęcie jest zgodne z normami stosowanymi dla fotografii umieszczanych w dokumentach tożsamości. Program potrafi automatycznie dopasowywać rozmiary zdjęcia do odpowiedniego formatu dokumentu ID. Możliwe jest także obrócenie fotografii oraz zastosowanie na niej dwóch efektów (odcienie szarości i sepia). Aplikację można częściowo obsługiwać za pomocą skrótów klawiatury. Warto dodać, że zdjęcia tworzone w programie są zgodne z normą ISO/IEC 19794-5, dotyczącą danych biometrycznych i obrazów twarzy.

Interfejs graficzny programu jest dość minimalistyczny, ale jednak przyjemny dla oka. Z obsługą aplikacji powinien poradzić sobie właściwie każdy użytkownik, chociaż warto by był on świadomy specyficznych wymagań wobec zdjęć dodawanych do dokumentów tożsamości. Z racji prostoty obsługi, twórcy IDPhotoStudio nie udostępniają żadnych szczegółowych instrukcji odnoszących się do prawidłowego korzystania z programu.

Uwaga!
W nazwie instalatora aplikacji występuje słowo Lite, jednak jest to w pełni funkcjonalna wersja IDPhotoStudio. Po prostu paczka instalacyjna została pozbawiona dodatkowych aplikacji, np. oprogramowania, które zmusza użytkowników do odwiedzania witryn zawierających reklamy.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (23 głosów)

Strefa Download programu
IDPhotoStudioIDPhotoStudio 2.14.3.52
Wersja stabilna
1.46 MB | 2016-12-28
przejdź
IDPhotoStudio Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 8170 | W tym miesiącu: 107 | W poprzednim miesiącu: 184

Komentarze (1)
IDPhotoStudio
avatararrow
~Michał | 2016.07.17 23:06
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Brakuje tutaj możliwości zmiany rozmiaru i przesunięcia zdjęcia celem dopasowania owalu twarzy do linii siatki.
IDPhotoStudio 2.13.11.48