w
googluj
pl

Hippo Animator 3.4.5217


Hippo Animator - program do tworzenia animacji na strony internetowe. Charakteryzuje się prostą obsługą, stabilnym funkcjonowaniem i całkiem przyzwoitymi możliwościami. Co niezwykle istotne, wynikowe animacje są kompatybilne ze wszystkimi nowoczesnymi przeglądarkami internetowymi, działającymi pod kontrolą systemów desktopowych i mobilnych (iOS, Android). Docelowy użytkownik nie musi się również przejmować koniecznością instalacji dodatkowych pluginów (Flash, Java) - animacje opierają się bowiem na standardowych technologiach webowych.

Program posiada nieco nietypowy, "bajkowy" instalator oraz interfejs. Fantazja producenta widoczna jest również na oficjalnej stronie internetowej. Dużej wielkości elementy graficzne w głównym oknie nie przeszkadzają jednak w żaden sposób w pracy. Dużą zaletą jest spolszczenie, dołączone domyślnie do paczki instalacyjnej. Mimo kilku przekłamań związanych z tłumaczeniem, będzie nieocenioną pomocą dla użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z tego typu oprogramowaniem.

Tworzenie własnej animacji nie jest trudne. Do dyspozycji użytkownika oddano zestaw podstawowych narzędzi (linie, krzywe, tekst, figury geometryczne, kształty, przyciski). W prosty sposób można dołączyć również gotowe pliki graficzne, muzykę, wideo z serwisów YouTube i Vimeo czy odnośniki do stron internetowych. Statyczny obraz można zmieniać za pomocą tak zwanej Osi czasu. Każdy obiekt posiada zbiór właściwości (położenie, kąt obrotu, rozmiar, przezroczystość), których modyfikacje zostaną zaznaczone na wspomnianym panelu. Użytkownik może również skorzystać ze standardowych możliwości, takich jak praca na warstwach, cofanie i powtarzanie operacji czy wyzwalacze (skrypty uruchamiane po naciśnięciu na przycisk lub innej akcji). Wyniki można w każdej chwili podejrzeć w budowanym odtwarzaczu, a po zakończeniu edycji zapisać w postaci dokumentu HTML, zbioru plików graficznych, animacji GIF lub pliku wideo.

Do programu dołączonych jest kilka przykładowych animacji. Warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem pracy nad własnymi projektami. Aby to zrobić, należy skorzystać z menu Pokazy, wybierając jedną z dostępnych tam pozycji.

Uwaga!
W naszej bazie programów znajduje się również wersja freeware:
Hippo Animator 1.8.4881

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna w wersji typu trial - okres bezpłatnego testowania produktu wynosi 30 dni. Po upływie tego czasu należy usunąć program z dysku lub wykupić jego pełną wersję.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Hippo AnimatorHippo Animator 3.4.5217
Wersja stabilna
7.47 MB | 2014-04-14

Ilość pobrań: 2259 | W tym miesiącu: 84 | W poprzednim miesiącu: 63

Komentarze (3)
Hippo Animator
avatararrow
~centurion | 2013.06.08 19:49
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pobrałem triala lecz mimo polskiego interfejsu mam trudności z jego wykorzystaniem. Jako "niedzielny animator" nie "siedzę w temacie" chciaż chetnie pobawiłbym się od czasu do czasu. Do powstania polskojęzycznych poradników, nie zamioerzam kupować programu, mimo że wydaje się być lepszy od Aligatora czy SwischMaxa.
Początkujący animatorzy mogą napotkać bariery ale życzę powodzenia.
Hippo Animator 2.6.4906
avatararrow
~Domel67 | 2012.07.11 14:12
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
pomysłowy program polecam go! :D
Hippo Animator 1.8.4575
avatararrow
Wormsiarz | 2012.05.03 19:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podobny do Flash'a...
Hippo Animator 1.7.4506