w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 390
Wszystkich postów: 899498
Wszystkich tematów: 125938

l r
~Arbi34: A jak wersją trial zresetować i mieć za darmo? Pytanie do "Czarny" lub do kogoś kto się zna. arrow
~BlazeDVD: "Cena aktualizacji programu do wersji Profesjonal to koszt około 240zł." Za co? arrow
Programów: 11730
Istniejemy od: 5199 dni

DriverStoreExplorer 0.8.3


DriverStoreExplorer (RAPR) to program wyświetlający informacje o sterownikach, które normalnie znaleźlibyśmy w systemowym narzędziu „Driver Store”, które po raz pierwszy pojawiło się wraz z systemem Windows Vista. Można stąd tworzyć nowe spisy, oraz usuwać istniejące, a także dodawać nowe pakiety bezpośrednio do Driver Store. Aplikacja umożliwia również eksportowanie listy wynikowej w formie pliku CSV, który później bezproblemowo uruchomimy nawet w zwykłym edytorze tekstu, ale przede wszystkim w arkuszu kalkulacyjnym.

Po zainstalowaniu narzędzia, aby połączyło się z systemowym Driver Store i odczytało odpowiednie wartości, użytkownik nie musi w zasadzie nic robić. Wystarczy uruchomienie, aby automatyka zadbała o sczytanie danych o sterownikach. Może to potrwać kilka sekund, a o postępie informowani jesteśmy paskiem postępu w dolnej części interfejsu. Jeśli już o nim mowa, ten jest raczej minimalistyczny i czytelny. Znakomita większość okna to po prostu tabelaryczna lista, której elementy są grupowane ze względu na rodzaj sterownika. Wszelkie narzędzia, o których wspomniano na wstępie, dostępne są z prawej strony okienka, a część z nich również w formie menu kontekstowego, które wywołamy kliknięciem prawego przycisku myszy na dowolnym elemencie listy.

Na koniec warto dodać, że program rozwijany jest w duchu oprogramowania open source, zatem kod aplikacji można swobodnie przeglądać, a w razie potrzeby modyfikować i proponować własne zmiany twórcy programu. Repozytorium z kodem aplikacji można znaleźć w serwisie GitHub.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DriverStoreExplorerDriverStoreExplorer 0.8.3
Wersja stabilna
0.3 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DriverStoreExplorer