w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 314
Wszystkich postów: 900134
Wszystkich tematów: 126093

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5260 dni

Desktop Info 1.0 Beta


Desktop Info (DTInfo) to bardzo prosty program, wyświetlający na Pulpicie Windows informacje o aktualnie zalogowanym użytkowniku i nazwie komputera, z którego on korzysta. Aplikacja przysłuży się w wypadku, gdy posiadamy serwer i łączymy się w trybie zdalnego pulpitu z innymi komputerami, na których jest już uruchomiony Desktop Info. Wystarczy poprzez pulpit zdalny rzucić okiem na informacje wyświetlane przez program na pulpitach połączonych z nami użytkowników, by szybko sprawdzić, które osoby są w danej chwili są zalogowane na komputerach o określonych nazwach. Desktop Info znajdzie również zastosowanie w „fizycznej” kontroli aktualnie zalogowanych użytkowników w naszym systemie czy na innych komputerach. Dzięki wyświetlanym informacjom można w łatwy sposób zbadać, czy np. osoba korzystająca ze stanowiska w pracowni komputerowej nie używa niedozwolonego dla niej konta – wystarczy podejść i wywołać pulpit wybranego komputera, na którym jest uruchomiony Desktop Info. Wyświetlane informacje powinny automatycznie dostosowywać swój kolor czcionki do barwy tła pulpitu, niestety rzeczywistość wygląda nieco inaczej i na jasnym tle biała czcionka (z cieniem) jest naprawdę słabo widoczna. Poza tym, nie można zmieniać ustawień tekstu ani jego pozycji na pulpicie.

Aplikacja nie wymaga instalacji, ma niewielkie rozmiary i zużywa minimalną ilość pamięci RAM – około 5 MB. Jeżeli chcemy by Desktop Info startował z wraz z systemem, należy utworzyć skrót programu i umieścić go w windowsowym folderze Autostart (w wersji np. anglojęzycznej Windows – Startup). Ścieżkę do katalogu można znaleźć w Internecie, jest ona odmienna w różnych wersjach Windows (np. XP i 7), a także może odnosić się do wszystkich użytkowników lub tylko pojedynczego z nich. Aby wyłączyć działanie programu, należy zatrzymać proces DT-Info.exe w Menadżerze zadań.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić plik wykonywalny. Aby zakończyć działanie aplikacji, należy zabić jej proces w Menadżerze zadań. Desktopi info działa także w systemach Windows Server 2003 i 2008, oraz być może 2012 (brak informacji producenta).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Desktop InfoDesktop Info 1.0 Beta
Wersja rozwojowa
0.22 MB | 2013-12-05

Ilość pobrań: 83 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Desktop Info