w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 362
Wszystkich postów: 899103
Wszystkich tematów: 125869

l r
~jumper: No tak, Google przeginają pałę. O co chodzi? Wystarczy poczytać w prasie komputerowej i nie tylko. Nie będę przglądał stron, które "ktoś" so... arrow
~Mistrz: Bardzo dobry benchmark do testowania naszej karty graficznej! Oferuje przepiękne animacje lasu jak i bdb obciąża kartę. POLECAM! arrow
Programów: 11618
Istniejemy od: 5168 dni
pl

Converber Portable 2.3.1


Converber Portable to przenośne wydanie darmowego konwertera jednostek miar oraz walut – programu Converber. Konwersja jest możliwa pomiędzy 2072 formatami jednostek miar, posegregowanymi na 53 kategorie. Jednostki, z których korzystaliśmy ostatnio, są zapamiętywane, dzięki czemu użytkownik może szybciej wybierać je w programie (wielopoziomowa historia używanych jednostek). Ponadto Converber oferuje listę ulubionych jednostek, edytor równań konwersji oraz funkcję wywołania zewnętrznego kalkulatora. Warto dodać, że Converber potrafi przeprowadzać konwersję jednostek miar użytych w różnych działaniach matematycznych, które wprowadzamy do okna wartości jednostki, a także posiada funkcję korekcji offsetu wartości jednostek metrycznych.

W lewym panelu interfejsu wybiera się wejściową jednostkę, wtedy w prawym panelu pojawiają się jednostki, na które można ją zamienić. Podając wartość jednostki w dowolnym panelu, przeliczamy ją na wartość jednostki wybranej w jego sąsiednim panelu (dwukierunkowa konwersja – z lewej do prawej albo z prawej do lewej). Program pozwala także na szybkie odwracanie zaznaczenia jednostek w obu panelach. Konwersja jest wykonywana już w czasie, gdy wpisujemy wartości wybranych jednostek. Na podobnej zasadzie działa także wyszukiwanie interesujących nas jednostek miar. W opcjach podglądu można zdecydować się na wyświetlanie listy wyboru wszystkich jednostek, jedynie najpopularniejszych z nich, jak również jednostek należących do specyficznej kategorii. Łatwo wprowadzimy wybrane jednostki do listy ulubionych, a także zapiszemy/odczytamy tę listę do/z zewnętrznego pliku INI.

Converber pozwala na korzystanie z notacji naukowej. W ustawieniach będziemy w stanie wybrać precyzję liczb dziesiętnych, ustalić ilość cyfr znaczących w wyniku, skonfigurować różne opcje formatowania liczb oraz zdefiniować ścieżkę do pliku zewnętrznego kalkulatora. W edytorze równań konwersji zmodyfikujemy reguły przeliczania jednostek oraz dodamy nowy jednostki do programu. Jeżeli chodzi o przeliczanie kursów walut, obsługiwane są waluty z całego świata, a ich kursy Converber może aktualizować codziennie. Przydatną funkcją programu jest także funkcja kopiowania wyników do schowka systemowego Windows. Narzędzie będziemy w stanie uruchomiać w wielu osobnych instancjach, każda z nich może korzystać z różnych plików konfiguracyjnych.

Wersja Portable domyślnie przechowuje plik ustawień w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Converber prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem estetyki wykonania i łatwości dostępu do istotnych funkcji. W ustawieniach można skonfigurować stopień przeźroczystości interfejsu. Mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi narzędzia. Producent przygotował plik pomocy oraz instrukcje online, niestety brakuje porad w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Język polski interfejsu aktywujemy poprzez ustawienia programu (wywoływane przez kliknięcie w ikonkę z kółkami zębatymi), zawartą w nich sekcję Appearance i jej opcję Language.

Wersję dostosowaną do formatu PortableApps można pobrać tutaj.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Converber PortableConverber Portable 2.3.1
Wersja stabilna
0.64 MB | 2015-09-02
przejdź Wersja instalacyjna Converber

Ilość pobrań: 75 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Converber Portable