w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 297
Wszystkich postów: 900389
Wszystkich tematów: 126164

l r
~: Sofcik jest wporzo. Mam XPsp2 i generalnie... nie narzekam. No... może aktualizacje są opieszałe i nie zawsze się ładują. Ale, przecież Como... arrow
~RhumZeiss: Program dobrze łączy zdjęcia w panoramy, nawet kiedy zakładka jest mała. Dwa dni temu zrobiłem nim cztery panoramy. Natomiast mam problem... arrow
Programów: 11820
Istniejemy od: 5288 dni
pl

QTranslate Portable 6.3.1


QTranslate Portable – przenośna wersja darmowego programu QTranslate, który pozwala na łatwe tłumaczenie słów, zdań i dłuższych tekstów na różne języki świata. Program korzysta przy tym z usług translacyjnych online - Google Translate, Bing Translator, Promt, Babylon, SDL FreeTranslation.com, Yandex.Translate, Youdao oraz Baidu.

QTranslate oferuje funkcję zamiany tekstu na mowę - tekst źródłowy i tłumaczenie zostają wypowiedziane na głos przy użyciu mechanizmu wybranego serwisu translacyjnego. Poza tym możemy wyszukiwać tłumaczenia i definicje w Google Search, Wikipedii, Youdao i słownikach WordReference, Babylon Dictionary, Multitran, ImTranslator, Definir, Reverso, Urban Dictionary, ABBYY Lingvo, Oxford Learner Dictionary.

Bardzo istotną cechą programu jest możliwość tłumaczenia tekstu tuż po zaznaczeniu go w oknie dowolnej aplikacji. Translację zaznaczonego tekstu uruchamiamy przy użyciu odpowiednich skrótów klawiaturowych albo dedykowanej ikonki (i rozwijanego z niej paska), która pojawia się tuż obok obszaru selekcji. Zależnie od wybranego skrótu klawiatury, translacja może zostać zaprezentowana w okienku popup (wyświetlanym na wierzchu okna z tłumaczonym tekstem) lub w samym interfejsie programu. Tryb wyświetlający ikonkę i pasek tłumacza przy zaznaczeniu tekstu, uruchomimy poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszki w ikonę QTranslate, dostępną w obszarze powiadomień Windows. W tłumaczu można swobodnie przełączać się pomiędzy usługami translacyjnymi, zarówno w okienku popup, jak i w normalnym interfejsie.

QTranslate potrafi automatycznie wykrywać język tekstu oraz pozwala na szybkie zmienianie wybranego przez nas języka wejściowego i wyjściowego. W dodatku dla każdej z usług translacyjnych można zdefiniować i zapisać własne ustawienia języków źródłowych i docelowych. Poza możliwością przełączania się wstecz i wprzód pomiędzy kolejnymi tłumaczeniami (które zostają zapamiętane przez QTranslate), skorzystamy również z modułu historii translacji, dodatkowo wyposażonego w funkcję przechowywania ulubionych tekstów (oznaczamy je za pomocą gwiazdek). Treści można wprowadzać do interfejsu programu także za pomocą metody przeciągnij i upuść. Dostępne są funkcje sprawdzania pisowni, wyświetlania zapisu fonetycznego, auto-uzupełniania tekstu oraz automatycznego czyszczenia pola z tłumaczeniem. W razie potrzeby będziemy w stanie wprowadzać treść do pól tłumacza za pomocą klawiatury wirtualnej.

W ustawieniach QTranslate m.in. zdefiniujemy skróty klawiaturowe, skonfigurujemy opcje automatycznego wykrywania języków, wybierzemy aktualnie obsługiwane języki oraz usługi translacyjne i słowniki internetowe, a także zdecydujemy o tym, które aplikacje nie będą wspierane przy tłumaczeniu zaznaczonego tekstu.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach swojego folderu głównego. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny QTranslate Portable jest skromny wizualnie, ale oferuje wygodny dostęp do wszystkich istotnych funkcji. W ustawieniach programu można m.in. zmienić rodzinę i wielkość czcionki dla tekstu wyświetlanego w polach translatora, wybrać kolor tła pod tekstem, zdecydować się na inny styl okna interfejsu oraz ustalić odpowiedni stopień jego przeźroczystości. Mniej doświadczeni użytkownicy opanują zasady obsługi QTranslate w szybkim tempie. Polskojęzyczną pomoc, opisującą najważniejsze skróty klawiaturowe i reguły działania tłumacza, wyświetlimy bezpośrednio w polu translacyjnym (po użyciu klawisza F1 lub odpowiedniej opcji z menu programu).

Wymagania!
Funkcje tłumaczenia tekstu, zamiany tekstu na mowę oraz wyszukiwania definicji wymagają połączenia z Internetem.
W Windows XP wymagany jest przynajmniej Service Pack 2.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (7 głosów)

Strefa Download programu
QTranslate PortableQTranslate Portable 6.3.1
Wersja stabilna
0.84 MB | 2017-03-12
przejdź Wersja instalacyjna QTranslate

Ilość pobrań: 599 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
QTranslate Portable