w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 211
Wszystkich postów: 899851
Wszystkich tematów: 126017

l r
~Kleju: Jeszcze go nie poznałem, ale zobaczymy, czy warto. Swoją drogą: faktycznie - iTunes momentami bardzo wkurza... arrow
~Versixon: Genialny program szukałem na necie sposobu bo co 2 dni zmieniało mi strone startowa i wyszukiwarke na jakies powalone i po 2 miesiacach zdaż... arrow
Programów: 11793
Istniejemy od: 5226 dni
pl

Colors Lite 2.3.0.0


Colors to nieskomplikowany i darmowy programik, pozwalający na pobieranie próbek kolorów z dowolnych źródeł oraz tworzenie własnych kolorów za pomocą palety.

Interfejs programu jest stosunkowo czytelny: jego główna część okupowana jest przez paletę kolorów, wyposażoną w suwak i szereg okienek tekstowych, w których znajdują się wartości RGB (Red, Green, Blue) oraz HSV (hue, Saturation, Value) aktualnego koloru. Przycisk „Pick from dialog” przełącza nas do standardowej palety kolorów Windows, znanej chociażby z programu MS Paint.

Z kolei przycisk „Pick from Screen”, umiejscowiony bezpośrednio nad paletą, umożliwia pobieranie próbek kolorów z otwartego w tle okna. Ta opcja powinna szczególnie przypaść do gustu grafikom, którzy chcą wykorzystać napotkany kolor w swojej pracy. Nie istnieją żadne ograniczenia co do źródła, z którego chcemy pobrać próbkę – może to być zarówno zdjęcie i grafika, jak i strona internetowa bądź element interfejsu innej aplikacji. Późniejsze wykorzystanie koloru jest możliwe dzięki temu, że wyświetlany jest jego kod. Dostępny jest on w trzech formatach: HTML, Hex i R,G,B.

Niestety, w testowanej wersji Lite nie jest możliwe zminimalizowanie okna programu podczas pobierania koloru, co może być nieco problematyczne. Bezpłatna wersja programu nie pozwala także na skopiowanie próbki koloru do schowka. Mimo to, Colors to ciekawa aplikacja, mogąca ułatwić pracę wielu użytkownikom.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Colors LiteColors Lite 2.3.0.0
Wersja stabilna
1.44 MB | 2017-05-05

Ilość pobrań: 110 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Colors Lite