w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 300
Wszystkich postów: 900125
Wszystkich tematów: 126091

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5260 dni

QuickTextPaste 3.41


QuickTextPaste to niewielki i przenośny program, umożliwiający szybkie wstawianie (wklejanie) krótkich fragmentów tekstu, pochodzących z utworzonej uprzednio listy, do dowolnej aplikacji za pomocą skrótu klawiszowego.

Interfejs programu jest raczej nieskomplikowany, chociaż początkujący użytkownicy mogą mieć pewne problemy z połapaniem się w nim. Jego głównym elementem jest lista przykładowych i najczęściej używanych fragmentów tekstu, które często trzeba gdzieś wkleić; znajdziemy na niej m.in adres e-mail, komendę run:explorer.exe itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zmodyfikowali owe przykładowe wpisy, jednak najważniejsza jest możliwość tworzenia własnych.

Każdy tworzony przez nas wpis może mieć do 4000 znaków (ponad 2 razy więcej, niż niniejszy tekst, możliwe jest zatem szybkie wklejanie dość długich fragmentów). Po wpisaniu go (lub przeklejeniu z innej aplikacji), należy jeszcze wybrać skrót klawiszowy, który będzie służył do jego wywoływania. Dostępne są kombinacje klawiszy Win, Ctrl i Alt ze wszystkimi literami alfabetu, dostępnymi na klawiaturze. Przed zatwierdzeniem tekstu można jeszcze, opcjonalnie, wybrać opis, pod jakim pojawi się on w menu kontekstowym aplikacji; jest to przydatne, jeśli nie chcemy się uczyć kilku lub kilkunastu skrótów klawiszowych. Menu kontekstowe pojawi się w formie niewielkiego okienka, a wyboru fragmentu do wklejenia dokonamy z jego poziomu za pomocą myszki.

Program wyposażony jest w trzy przyciski, odpowiadające za usuwanie, kopiowanie i edycję wybranego tekstu, a także opcje pozwalające na uruchamianie wraz ze startem systemu i chowanie aplikacji w zasobniku, co pozwala na niemal niezauważalną integrację z systemem.

Polecamy QuickTextPaste wszystkim użytkownikom, którzy często – np. w kontaktach z klientami – muszą używać tych samych fragmentów tekstu, a także osobom pracującym nad większymi artykułami i opracowaniami. Gdy już opanujemy jej użycie, aplikacja potrafi znacznie ułatwić i przyspieszyć prace.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
QuickTextPasteQuickTextPaste 3.41
Wersja stabilna
0.07 MB | 2017-05-18

Ilość pobrań: 188 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
QuickTextPaste