w
googluj
pl

Ashampoo Red Ex 1.0.0


Ashampoo Red Ex to program do usuwania efektu czerwonych oczu na fotografiach. Aplikacja przyda się wszystkim użytkownikom wykonującym zdjęcia, gdyż prędzej czy później trafią oni na taki niepożądany element w swoich pracach. Program dostępny jest w języku polskim, a jego obsługa sprowadza się praktycznie do kilku kliknięć, gdyż wykrywanie i usuwanie czerwonych oczu odbywa się w sposób automatyczny.

Robiąc zdjęcia jesteśmy narażeni na wiele czynników, które mogą ujawniać różne niedoskonałości zarówno aparatów, jak i warunków, w których ich używamy - m.in. związanych ze światłem. Stosowanie lampy błyskowej jest powszechne podczas "pstrykania" podczas niedostatecznego doświetlenia, lecz często ujawnia niepożądany efekt - nienaturalnie czerwone oczy u fotografowanych osób. Można to zignorować, lecz chcąc pochwalić się swoimi albumami znajomym chcemy, aby zdjęcia były jak najlepszej jakości, włącznie z oczami naturalnej barwy.

W przypadku dużej liczby zdjęć z występującym efektem czerwonych oczu ich poprawianie nieodpowiednim lub zbyt zaawansowanym programem może zająć bardzo dużo czasu. Z Ashampoo Red Ex proces ten będzie z pewnością o wiele krótszy, gdyż aplikacja została stworzona specjalnie w tym celu. Po instalacji programu zostają wczytane cztery testowe zdjęcia, pozwalające zapoznać się z jego działaniem. Obsługa narzędzia została maksymalnie uproszczona, użytkownik może jednak wybrać pomiędzy automatycznym a ręcznym trybem pracy, przy czym ten drugi pozwala na niewiele więcej niż automatyczny, choć zdecydowanie wymaga precyzyjnego zaznaczenia obszaru do obróbki. Po wykonaniu operacji możemy zdjęcie porównać z oryginałem, istnieje też możliwość cofnięcia zmian przed zapisaniem.

W większości przypadków działanie Ashampoo Red Ex skutkuje przywróceniem tęczówkom prawidłowego koloru, a przynajmniej nie takiego, który natychmiast zwraca uwagę, że na zdjęciu jest coś nie tak - jak to przy prześwietlonych oczach zwykle bywa.

Uwaga!
Podczas instalacji warto zwrócić uwagę, iż instalator proponuje dodatkowy pasek do przeglądarki, zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na MyAshampoo - wybierając opcję dowolnej instalacji zamiast ekspresowej można z tych zbędnych dodatków zrezygnować.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala testować program przez 10 dni, co można wydłużyć o kolejne 30, pobierając ze strony aplikacji specjalny kod.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (7 głosów)

Strefa Download programu
Ashampoo Red ExAshampoo Red Ex 1.0.0
Wersja stabilna
12.4 MB | 2012-01-18

Ilość pobrań: 5855 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 48

Komentarze (1)
Ashampoo Red Ex
avatararrow
~Paula | 2012.01.18 16:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No nie powiem, efekty super.
Ashampoo Red Ex 1.0.0