w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 269
Wszystkich postów: 900563
Wszystkich tematów: 126208

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11898
Istniejemy od: 5313 dni

ProtonMail 1.6.5


ico
ProtonMail to usługodawca poczty e-mail oferujący szyfrowanie typu "end-to-end", co oznacza, że dostęp do treści wiadomości mają wyłącznie nadawcy oraz adresaci. E-maile są szyfrowane i rozszyfrowywane na komputerach końcowych - z punktu A (nadawcy) do punktu B (odbiorcy) przesyłane są w formie zaszyfrowanej. Serwis dostępny jest w internecie na ProtonMail.com oraz na urządzenia przenośne z Androidem oraz iOS. Opiszemy wersję dla systemu operacyjnego tworzonego przez Google, ale zanim to zrobimy, przybliżymy ogólną charakterystykę usługodawcy.

W chwili pisania ProtonMail ma już ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie. Serwis oferuje konta darmowe i płatne (polegające na subskrypcji). Jeśli chodzi o te pierwsze, udostępnia adresy kończące się na @protonmail.com i @protonmail.ch. Jak więc można się domyślić po ostatnim, twórcy pochodzą ze Szwajcarii. A kim są i jakie stawiają sobie cele? "Jesteśmy naukowcami, inżynierami i deweloperami pociągniętymi wspólną wizją ochrony praw obywatelskich online. To dlatego utworzyliśmy ProtonMail (...). Naszym celem jest budowa internetu, który szanuje prywatność i jest zabezpieczony przed cyberatakami".

W związku z tym serwis daje m.in. możliwość bezpośredniego połączenia się z zaszyfrowanymi e-mailami za pośrednictwem sieci anonimizującej Tor. Ponadto udostępnia możliwość wysyłania zaszyfrowanych wiadomości do adresatów spoza serwisu (np. do kogoś z Gmaila). W takim wypadku otrzymamy opcję zaszyfrowania wiadomości przy użyciu hasła. Odbiorca, aby zobaczyć treść dostarczonego e-maila, będzie musiał najpierw kliknąć w link znajdujący się w wiadomości wstępnej w swojej skrzynce, dzięki czemu zostanie przekierowany do serwisu ProtonMail, w którym poda owe hasło. (Domyślnie wiadomość jest dostępna przez 28 dni, choć można ustawić krótszy czas). Odbiorca będzie mógł odpisać (w tym również np. dodać załącznik), tak więc funkcja nie ogranicza się tylko do czytania.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji mobilnej otrzymamy możliwość wyboru konta, z którego będziemy chcieli korzystać. Oto ich parametry:
• Free - to konto bezpłatne: 500 MB przestrzeni dyskowej w chmurze, limit 150 wiadomości na dzień, obsługa maksimum 20 etykiet, ograniczone wsparcie konsumenta,
• Plus - to pierwszy rodzaj konta płatnego: 5 GB przestrzeni, 1000 wiadomości na dzień, etykiety i własne filtry użytkownika, wsparcie dla własnej domeny użytkownika (np. jan@kowalski.com), 5 aliasów, priorytetowe wsparcie konsumenta,
• Visionary - to drugi rodzaj konta płatnego: 20 GB przestrzeni, 50 aliasów, wsparcie dla 10 domen, brak ograniczeń w wypadku wysyłania e-maili i to nie wszystko.

Po wybraniu rodzaju konta, określimy swój adres, hasło oraz rodzaj szyfrowania (2048- albo 4096-bitowe, przy czym przygotowanie drugiego może zająć kilka minut), a także udowodnimy, że nie jesteśmy robotem. Potem, ale to już tylko opcje, możemy wpisać nazwę wyświetlaną w polu nadawcy wiadomości oraz pomocniczy adres e-mail służący do zresetowania hasła na wypadek jego zapomnienia. (W razie potrzeby dane te można zmienić).

Do funkcjonowania aplikacji mobilnej nie mamy zastrzeżeń. Jej wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Ma czysty, elegancki interfejs. Wspiera gesty: przesunięcie palcem po e-mailu w lewo oznacza go jako spam, natomiast przesunięcie w prawo - przenosi taką wiadomość do kosza. Inne opcje to oznaczenie wiadomości jako ważnej bądź przeniesienie jej do archiwum. Ponadto wpłyniemy na parametry powiadomień o nowych wiadomościach, etykiety, listę kontaktów itp. Opcjonalne jest zablokowanie dostępu do interfejsu na PIN. Jedyne ograniczenie ustawień w wypadku konta darmowego to takie, że nie da się zmienić sygnatury mobilnej.

Podsumowując, ProtonMail to wspaniały serwis poczty e-mail. Aplikacja dla Androida jest przyjemna w użyciu i dopracowana. Jeśli szukacie alternatywy dla usługi Google*, Yahoo! itp. - zdecydowanie warto przetestować.

* Jak wynika z bloga serwisu, w przeszłości, przez prawie rok, Google ukrywało ProtonMail w wynikach swojej wyszukiwarki dla zapytań typu "secure email" (bezpieczny e-mail) oraz "encrypted email" (zaszyfrowany e-mail). Ciekawe, no nie?

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://protonmail.com

Ograniczenia!
Konto Free to bazowy potencjał skrzynki. Konto Plus kosztuje 4 euro miesięcznie, zaś konto Visionary - 24 euro miesięcznie. Poszczególne cechy kont we właściwym opisie aplikacji.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ProtonMailProtonMail dla Android
2017-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ProtonMail