w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 184
Wszystkich postów: 900154
Wszystkich tematów: 126097

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5262 dni

Fire.onion 26


ico
Fire.onion to open-source'owy program będący połączeniem przeglądarki internetowej z usługą dostępu do sieci Tor. Dostępny jest dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. W żaden sposób nie jest powiązany z osobami stojącymi za oficjalnym projektem Tor.

Aplikacja umożliwia przeglądanie zasobów internetu w sposób znacznie bardziej anonimowy, aniżeli przy użyciu tradycyjnych metod (np. tryb incognito w przeglądarkach). Łączy się ona z docelowym serwerem obsługującym daną witrynę tak, że wykorzystuje do tego serię przypadkowo wybranych serwerów proxy rozlokowanych po całym świecie. Transfer danych jest w tym czasie wielokrotnie szyfrowany. Przypomina to warstwy cebuli - każde proxy może rozszyfrować tylko pojedynczą warstwę. Adresy są szyfrowane razem z danymi i każde proxy zna tylko adresy serwerów ostatniego i następnego na trasie ze smartfona do witryny, ale nie całą trasę. Sieć Tor w ten właśnie sposób daje anonimowość, ale korzystanie z niej okupione jest powolnością łącza.

Po uruchomieniu programu następuje łączenie się z siecią Tor i zajmuje to kilka, a co najwyżej kilkanaście sekund. Na starcie właściwego przeglądania internetu wyświetlana jest tutaj strona http://3g2upl4pq6kufc4m.onion - to oficjalna strona popularnej wyszukiwarki DuckDuckGo, tyle że działająca wyłącznie w ramach omawianej sieci. (Rozszerzenie .onion to w rzeczywistości pseudodomena, która oznacza dostępność przez sieć Tor. Zatem próba przejścia pod ten adres przy użyciu konwencjonalnej przeglądarki nic nam nie da. Przykładowo, Google Chrome wyświetli komunikat: "Ta witryna jest nieosiągalna"). Wczytaniu wyszukiwarki towarzyszy wysunięcie klawiatury ekranowej, dzięki czemu od razu możemy przystąpić do wpisywania poszukiwanego wyrażenia.

Omawiana przeglądarka bazuje na silniku Gecko, który jest wykorzystywany m.in. przez Firefoxa i SeaMonkey. Ma minimalistyczny, dynamiczny interfejs. Wspiera obsługę wielu kart, zakładki, pobieranie. Umożliwia wyłączenie JavaScriptu, zablokowanie pobierania, przełączanie się pomiędzy trybem mobilnym a stacjonarnym, określenie adresów: strony startowej oraz wyszukiwarki. Udostępnia przycisk służący do utworzenia nowej identyfikacji poprzez zrestartowanie połączenia oraz przycisk przeznaczony do natychmiastowego opuszczenia sieci i przeglądarki.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fire.onionFire.onion dla Android
2017-04-17

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fire.onion