w
googluj

Phone Profiles 4.5.3.2


ico
Phone Profiles to aplikacja pozwalająca na ręczne wybieranie odpowiadającego nam w danej chwili profilu ustawień smartfona lub tabletu z Androidem. Przykładowo, jednym tapnięciem można wyciszyć wszystkie możliwe dźwięki, wyłączyć połączenie z internetem oraz czujnik GPS. Jest to więc narzędzie przydatne; w dodatku bez reklam ani ograniczeń.

Profile można wybierać po tapnięciu w ikonę aplikacji, poprzez widżet lub systemowy panel powiadomień. Jeśli chodzi o widżety, to mamy 3 rodzaje: 1x1 (ikona), 4x1 (wiersz), 4x4 (lista); każdy z nich ma przeźroczyste tło. Po tapnięciu w zwykłą ikonę aplikacji na pulpicie, widżet 1x1 bądź Phone Profiles w panelu, ukaże nam się okno aktywatora z dostępnymi profilami. Dotknięcie w nim ikony ołówka sprawi, że zostaniemy przekierowani do ekranu ich edytowania. Jak to edytowanie przebiega?

W Androidzie prostota musi być podstawą wszelkiej funkcjonalności. Główny ekran edytora udostępnia nam więc ikonę plusa, której tapnięcie przeniesie do długiego formularza konfiguracyjnego. Tworzenie nowego profilu czy też jego poprawka, odbywa się zasadniczo w odniesieniu do 4 czynników:
• identyfikacja - podajemy nazwę, wybieramy ikonę, czas trwania profilu i co ma być zrobione potem; warto wiedzieć (to jedna z najlepszych cech tej aplikacji), że dla błyskawicznego rozpoznania aktualnego profilu jego ikona umieszczona jest w pasku statusu Androida,
• poziomy głośności - określamy je dla poszczególnych właściwości, tzn. dzwonka, powiadomień, mediów itd.,
• dźwięki - opcjonalnie można określić nowe, specyficzne tylko dla danego profilu, dźwięki dzwonka, powiadomienia i budzika,
• urządzenie - to najistotniejsza część całego procesu, ponieważ danym profilem możemy od razu sprawić, że aktywowany będzie jedna lub wiele z następujących, przykładowych, funkcji: tryb samolotowy, automatyczna synchronizacja, dane mobilne, wi-fi, bluetooth, GPS, poziom jasności ekranu; niestety, nie można wpłynąć na router wi-fi. Do tego mamy opcje uruchomienia wybranej aplikacji trzeciej czy nawet zmiany tapety.

Program zaprojektowano w oparciu o Material Design, czyli projekt grafiki i funkcjonalności przygotowany przez Google specjalnie dla Androida w wersji 5. Po uruchomieniu aplikacji będziemy mieć dostęp do 5 predefiniowanych profili (dom, "na zewnątrz", praca, spotkanie, sen). Natomiast pod względem jej personalizacji możemy m.in. wybrać motyw graficzny (kolorowy, jasny z ciemnym paskiem akcji, ciemny), wyłączyć stałe powiadomienie z systemowego panelu, aktywować automatyczne uruchamianie oraz dany profil wraz z restartem systemu. Zaletą aplikacji jest również to, że potrafi zapisać i przywrócić dane profilów z karty pamięci.

Podsumowując, aplikacja jest świetna, choć do pełni szczęścia brakuje niektórych przełączników, jak choćby wspomnianego routera wi-fi. Warto na koniec wiedzieć, że producent oferuje nam bardzo podobne narzędzie, ale służące do automatycznej, a nie ręcznej, zmiany profili; nazywa się Phone Profiles Plus.

Uwaga!
Phone Profiles Plus to oddzielna aplikacja tego samego autora; pozwala na automatyczną zmianę profilu w rezultacie jakiejś akcji użytkownika.

Ograniczenia!
Część funkcji dostępna jest tylko dla zrootowanych urządzeń. Obsługa np. NFC wymaga też zainstalowania rozszerzenia, PPHelper (zrobimy to bezpośrednio z MENU aplikacji).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Phone ProfilesPhone Profiles dla Android
2017-08-07

Ilość pobrań: 20 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Phone Profiles