w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 341
Wszystkich postów: 873948
Wszystkich tematów: 120072

l r
~Wilk: U mnie program się nie sprawuje czy to na XP/7 czy UBUNTU :) 0.4 MB/s max zrywa połączenia, nie ładuje torrentów, a konfiguracja dobra stron... arrow
~Canker: Program pracuje stabilnie, dodatkowe karty pozwalają na szybkie przemieszczanie się miedzy folderami. Dobra rzecz. arrow
Osób online: 156
Programów: 5901
Istniejemy od: 4100 dni

ViGlance 1.0 Build 1306


ViGlance to narzędzie do zmiany wyglądu paska zadań. Aplikacja pozwala na zwiększenie walorów estetycznych tego niezwykle istotnego elementu interfejsu systemów Microsoftu. Program współpracuje również ze starszymi wydaniami Windowsa (XP, Vista), pozwalając na skorzystanie z takich rozwiązań jak: grupowanie, zmiana pozycji ikon, podgląd miniatur, automatyczne zamykanie i minimalizowanie wszystkich okien czy oznaczanie ulubionych aplikacji. Narzędzie nie jest kompatybilne z paskiem wbudowanym w system operacyjny. Oznacza to, że niektóre ustawienia nie zostaną zachowane i należy je ponownie odtworzyć. Mowa przede wszystkim o przypiętych do paska aplikacjach.

Producent wprowadził również kilka efektów (zmiana jasności po najechaniu kursorem na pasek, przezroczystość). Co niezwykle istotne, wygląd paska można w prosty sposób zmieniać. Kilka przykładowych zestawów znajduje się na oficjalnej stronie projektu. Użytkownicy posiadający podstawowe umiejętności związane z obróbką grafiki mogą stworzyć własną skórkę - wystarczy edytować kilka plików. Warta uwagi jest także możliwość zmiany domyślnego przycisku Menu Start.

ViGlance jest rozpowszechniony na zasadach licencji freeware. Użytkowanie aplikacji jest bezpieczne i nie wpływa na pozostałe elementy systemu operacyjnego. W razie problemów, narzędzie można po prostu wyłączyć, korzystając z menu znajdującego się w zasobniku systemowym. Alternatywnym sposobem na pozbycie się paska jest uruchomienie pliku wykonywalnego o nazwie KillMe (znajduje się on w katalogu, w którym zainstalowaliśmy aplikację).

Uwaga!
Podczas instalacji kreator proponuje skopiowanie na dysk paska narzędziowego do przeglądarek internetowych (Babylon Toolbar) oraz zmianę strony startowej. Nie są to elementy niezbędne do funkcjonowania aplikacji i zalecamy je zignorować. W tym celu wystarczy odznaczyć odpowiednie opcje na kartach kreatora oraz pominąć akceptację regulaminów (przycisk Decline).

Wymagania!
Narzędzie z racji swojego przeznaczenia nie działa poprawnie w klasycznych wersjach interfejsu Windows.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ViGlanceViGlance 1.0 Build 1306
Wersja stabilna
0.33 MB | 2012-05-16

Ilość pobrań: 253 | W tym miesiącu: 19 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
ViGlance