w
googluj

GOG Galaxy 1.2.17.9


GOG Galaxy – sklep oraz menadżer pobranych gier z serwisu GOG (dawniej znanego jako Good Old Games). Obok Steama oraz Origin, jest to prawdopodobnie jedna z bardziej popularnych platform tego typu. W zakresie kupowania oraz zarządzania posiadanymi elementami oferuje podobną funkcjonalność, choć na polu możliwości społecznościowych sprowadza się to głównie do tworzenia listy znajomych. Sklep można przeglądać zarówno według słów kluczowych, jak i kategorii, aby szybko znaleźć interesujące nas pozycje. Te natomiast można bezpośrednio kupować (lub pobierać, jeśli są udostępnione za darmo) albo przeczytać szczegółowy opis.

Serwery sklepu są wydajne, dzięki czemu już w kilka chwil po zakupie, wybrana gra pojawia się na liście posiadanych przez nas produktów i może zostać zainstalowana. W ustawieniach aplikacji użytkownik ma możliwość niezależnego ustawienia ścieżek pobierania dla plików oraz osobno dla instalacji gier i dodatków; to wygodne głównie w sytuacji, kiedy dysponujemy ograniczonym miejscem na pojedynczej partycji dysku.

W porównaniu z innymi, wspomnianymi na wstępie programami dedykowanymi innym sklepom, aplikacja jest raczej mało rozbudowana. Brak w niej szeroko rozwiniętego zaplecza społecznościowego znanego choćby ze Steama. Sklepy różnią się natomiast naturalnie ofertą, zatem trudno mówić o bezpośredniej konkurencji. Ponieważ opisywany program wywodzi się od polskiego wydawcy, zaskakujący jest również brak pełnej polskiej wersji językowej interfejsu – oferowana jest tylko podstawowa, która w naszym wypadku podczas testów nie działała wcale.

Wymagania!
• Instalacja wymaga zrestartowania komputera.
• W praktyce do korzystania z programu niezbędne jest posiadanie lub stworzenie konta użytkownika (jest to operacja darmowa i dostępna na przykład bezpośrednio z aplikacji podczas pierwszego uruchomienia/logowania). Tworzenie nowego konta wymaga wyrażenia zgody na warunki regulaminu oraz potwierdzenia wieku użytkownika (co najmniej 13 lat).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
GOG GalaxyGOG Galaxy 1.2.17.9
Wersja stabilna
154.04 MB | 2017-07-28

Ilość pobrań: 334 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (0)
GOG Galaxy