w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 138
Wszystkich postów: 899151
Wszystkich tematów: 125876

l r
~smoku-dd: Póki co przyciąga tylko wyglądem. Brak możliwości importowania zakładek. Chociaż oparta na chromium - brak możliwości instalacji wtyczek (br... arrow
~Maciejka: Korzystam z tego programu bardzo dlugo.Jest bardzo latwy w obsludze, nie mam z nim zadnych klopotow i nie chce zadnego innego zmodernizowane... arrow
Programów: 11618
Istniejemy od: 5171 dni

CPUMon 2.1


CPUMon to mały i prosty gadżet, przeznaczony do umieszczenia na pulpicie systemu Windows. Jego główną funkcją jest monitorowanie w czasie rzeczywistym zużycia mocy obliczeniowej naszej procesora oraz wykorzystania pojemności pamięci RAM.

Aplikacja wyświetla na pulpicie przezroczysty wykres. Jego główna część ilustruje procentowe zużycie CPU, a znajdujący się z prawej strony słupek odzwierciedla poziom wykorzystania pamięci podręcznej, również w formie procentowej. Na górze znajdują się aktualne wartości obu tych zasobów: taktowanie procesora (wyrażone w megahercach) oraz ilość zajętej pamięci w megabajtach.

W programie CPUMon dostępne są także statystyki wykorzystania procesora i pamięci, składające się z minimalnej, średniej i maksymalnej wartości w aktualnej sesji. Aplikacja pozwala także na dostęp do narzędzi Carbonsoft cxCpu4 Explorer, służącego do podglądu cech i charakterystyki procesora. Po zminimalizowaniu do poziomu zasobnika, ikona programu wciąż pokazuje poziom wykorzystania pamięci, a najechanie na nią powoduje wyświetlenie wszystkich mierzonych przez CPUMon wartości.

Wykres programu można umiejscowić w dowolnym miejscu na pulpicie. Opcje konfiguracji CPUMon są szerokie: można zmieniać kolor wszystkich elementów, wyświetlać ilość pamięci wolnej w miejsce zajętej, zmodyfikować częstotliwość próbkowania bądź śledzić aktywność wszystkich rdzeni procesora osobno.

CPUMon polecamy w szczególności użytkownikom zajmującym się overclockingiem – funkcje tego narzędzia pozwolą im na wszechstronne badanie wydajności procesora i RAMu.

Uwaga!
Wersja przenośna programu dostępna jest tutaj.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
CPUMonCPUMon 2.1
Wersja stabilna
0.67 MB | 2016-05-11

Ilość pobrań: 256 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
CPUMon