w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 390
Wszystkich postów: 899498
Wszystkich tematów: 125938

l r
~Arbi34: A jak wersją trial zresetować i mieć za darmo? Pytanie do "Czarny" lub do kogoś kto się zna. arrow
~BlazeDVD: "Cena aktualizacji programu do wersji Profesjonal to koszt około 240zł." Za co? arrow
Programów: 11730
Istniejemy od: 5199 dni
pl

CPUBalance Free 1.0.0.52


CPUBalance to niewielki program do optymalizacji pracy zarządcy procesora, dzięki czemu w codziennym użyciu system operacyjny ma być bardziej responsywny. Aplikacja wykorzystuje autorski algorytm „Bitsum’s ProBalance Optimization”, którego zadaniem jest analiza aktualnie uruchomionych procesów i umiejętne odcinanie ich od procesora, aby zachować jak największą odczuwalną szybkość działania komputera.

Przykładem zastosowania może być sytuacja, w której renderujemy edytowany film wideo, a mimo to chcielibyśmy jednocześnie sprawnie korzystać z komputera. W standardowym przypadku, o ile nasz program do edycji wideo nie dba o to samodzielnie, moc obliczeniowa procesora zostanie wywłaszczona w 100%, a komputer będzie dość powoli reagować na kolejne polecenia użytkownika. W tym przypadku wystarczy tylko zainstalować opisywaną aplikację, a jej działanie w tle powinno poradzić sobie z podobnym problemem. Producenci zwracają uwagę, że program jest wynikiem prac w dużej mierze bazujących na analizie sposobu działania i możliwościach aplikacji Process Lasso.

W skrócie CPUBalance funkcjonuje więc podobnie, tyle, że priorytety aplikacji ustala automatycznie. Może okazać się jednym z lepszych programów do optymalizacji, szczególnie w przypadkach, gdy użytkownik często wykorzystuje obciążające procesor obliczenia, które chciałby wykonywać w tle, jednocześnie używając komputera w inny sposób. Na koniec producent zwraca jeszcze uwagę, że program nie nadaje się do jednoczesnego wykorzystania wraz z Process Lasso w wersji 9.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
CPUBalance FreeCPUBalance Free 1.0.0.52
Wersja stabilna
1.38 MB | 2017-04-24

Ilość pobrań: 25 | W tym miesiącu: 25 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CPUBalance Free