w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 265
Wszystkich postów: 900152
Wszystkich tematów: 126097

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5262 dni

Foxit MobilePDF 5.4.1.0510


ico
Foxit to firma odpowiedzialna za przeglądarkę dokumentów PDF wydaną dla systemu operacyjnego Windows, o nazwie Foxit Reader, która może być doskonałą alternatywą dla programu Adobe Reader. Jeśli jej już używasz, a w dodatku jesteś posiadaczem urządzenia przenośnego z systemem operacyjnym Android, wówczas ucieszysz się z faktu, że istnieje oficjalna wersja Foxit Readera dla tego systemu. Jej nazwa to Foxit MobilePDF. Program posiada dużo użytecznych funkcji, lecz przy tym ma, niestety, tylko jedną, ale ważną wadę.

Zacznijmy od interfejsu. Podzielony jest ona na trzy części. Pierwsza część to przeglądarka plików, która umożliwia przejście do konkretnego pliku PDF przy użyciu klasycznej metody, tj. drzewa katalogów. Warto dodać, że mamy też funkcje menedżerskie: zmianę nazwy, kopiowanie, przenoszenie, udostępnianie, jak i możliwość dodania PDF-ów do ulubionych; cześć z tych operacji może być przeprowadzana na katalogach (można je też tworzyć). Druga część daje dostęp do plików w chmurze. Box, Dropbox, KuaiPan, SkyDrive oraz Google Drive (czyli Dysk Google) to chmury, jakie są dostępne. Natomiast trzecia część dostępna bezpośrednio po uruchomieniu aplikacji, pokazuje nam pliki ostatnio otwierane, dzięki czemu nie musimy już ich ręcznie wyszukiwać.

Jakie funkcje dostępne są w trakcie przeglądania dokumentu PDF? Pod tym względem nie mamy prawa narzekać, gdyż mamy m.in. przybliżanie i oddalanie przy użyciu gestów; widok strony pojedynczej, stron ciągłych lub miniaturek stron; wyszukiwarkę fraz i łatwy sposób przechodzenia do do nich; bogate możliwości nanoszenie notatek i znaków graficznych, np. strzałek; możliwość dodawania zakładek i ich wpisywaniu w plik.

Oddzielnie trzeba wspomnieć o jednym. Wspaniałą funkcją jest transformacja pliku do widoku tekstowego. Dzięki temu można powiększać lub pomniejszać obrazki i tekst, które są dostosowywane do ram ekranu. Inaczej mówiąc, możemy czytać dokument PDF tak, jakby to był artykuł przystosowany do urządzenia mobilnego. Jeśli znasz sposób formatowania stron internetowych na użytek widoku artykułu przy użyciu aplikacji Pocket, to wiesz już, mniej więcej, czego można się spodziewać.

Niestety, aplikacja ma tylko jedną wadę. Mianowicie: przechodzenie do kolejnych stron, przewijanie stron, jest dość toporne. Gdyby nie to, śmiało można by określić Foxit MobilePDF jako aplikację doskonałą. Twórcy bardzo się postarali i program ma wiele zalet, ale kluczem do sukcesu w wypadku smartfonów i tabletów jest płynność, dynamika i szybkość. Mimo wszystko funkcja przeformatowania dokumentu do artykułu i sterowania wielkością obrazków i czcionki przy użyciu tapnięć, a nie przez gesty, może nam się bardzo spodobać i przydać, gdy mamy nie za duży ekran, np. w smartfonie.

Uwaga!
Wersja programu dla systemu Windows to Foxit Reader.

Ograniczenia!
Możliwe jest przyłączenie do aplikacji osobistych kont z chmur: Box. Dropbox, KuaiPan, SkyDrive, Google Drive (Dysk Google).

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Foxit MobilePDFFoxit MobilePDF dla Android
2017-05-17
przejdź Foxit MobilePDF dla Windows

Ilość pobrań: 266 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Foxit MobilePDF