w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 137
Wszystkich postów: 899151
Wszystkich tematów: 125876

l r
~smoku-dd: Póki co przyciąga tylko wyglądem. Brak możliwości importowania zakładek. Chociaż oparta na chromium - brak możliwości instalacji wtyczek (br... arrow
~Maciejka: Korzystam z tego programu bardzo dlugo.Jest bardzo latwy w obsludze, nie mam z nim zadnych klopotow i nie chce zadnego innego zmodernizowane... arrow
Programów: 11618
Istniejemy od: 5171 dni

OSFMount 1.5 Build 1015


OSFMount to bezpłatne narzędzie pełniące rolę emulatora napędów. Program pozwala na utworzenie wirtualnego woluminu, zawierającego zamontowany obraz nośnika w jednym z popularnych formatów. Aplikacja współpracuje bardzo dobrze z oprogramowaniem diagnostycznym z serii PassMark OSForensics, niemniej działa w pełni niezależnie.

OSFMount charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, dzięki któremu zarządzanie wirtualnymi napędami zajmuje niewiele czasu. Aby utworzyć nowy wolumin, wystarczy wybrać opcję "Mount new...", a następnie odpowiednio skonfigurować właściwości dysku (plik obrazu, docelowa partycja, przesunięcie w wybranej jednostce wielkości, rozmiar nośnika, litera, typ, działanie w trybie Read-Only, symulowanie dysku wymiennego). Co ciekawe, narzędzie pozwala również na emulowanie nośników bezpośrednio w pamięci RAM. Do dyspozycji mamy także kilka funkcji związanych z zarządzaniem woluminami (podgląd w Eksploratorze Windows, konwertowanie obrazów, zwiększanie rozmiaru, formatowanie, modyfikowanie parametrów). Jeśli któryś z utworzonych napędów nie jest już potrzebny, możemy skorzystać z opcji "Dismount". Z kolei dla bardziej doświadczonych użytkowników przygotowano interfejs, działający z poziomu linii poleceń. Będzie on szczególnie przydatny w przypadku konieczności zautomatyzowania pracy aplikacji.

Program jest dostępny za darmo (licencja freeware). Narzędzie może być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Do paczki instalacyjnej został dołączony bardzo dobry plik pomocy - warto się z nim zapoznać w razie jakichkolwiek problemów.

Uwaga!
Program odczytuje obrazy następujących typów: IMG, DD, ISO, BIN, 00N, NRG, SDI, AFF, AFM, AFD, VMDK, E01, S01. Zakres innych operacji (zapis, montowanie, konwertowanie, formatowanie, rozszerzanie) różni się w zależności od formatu. Szczegółowe zestawienie znajdziemy na stronie produktu i w pliku pomocy.

Wymagania!
OSFMount musi być uruchamiany z uprawnieniami administratora. Podwyższone przywileje nadajemy poprzez naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie wybranie opcji "Uruchom jako administrator".

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
OSFMountOSFMount 1.5 Build 1015
Wersja stabilna 32-bitowa
1.95 MB | 2014-02-09
OSFMount 1.5 Build 1015
Wersja stabilna 64-bitowa
2.06 MB | 2014-02-09

Ilość pobrań: 629 | W tym miesiącu: 18 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
OSFMount