w
googluj

Libre AV Converter 2.0 Rev 11


Libre AV Converter to bardzo prosty konwerter formatów, nagrywarka oraz aplikacja do edycji i zgrywania plików muzycznych z płyt audio. Oferuje przy tym bardzo długą listę obsługiwanych formatów. Jednak pomimo to, oraz wbrew bardzo entuzjastycznym informacjom ze strony producenta, naszym zdaniem aplikację należy traktować jedynie jako doraźne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy nie możemy skorzystać z innego oprogramowania. W praktyce bowiem okazuje się, iż Libre AV Converter jest miejscami mało intuicyjny w obsłudze, sam interfejs raczej przestrzały, a ogólna funkcjonalność średnia.

Programowi nie należy jednak odejmować tego, co potrafi zrobić, a więc rzeczywiście przekonwertować formaty plików audio, zgrać płytę czy dokonać innych podstawowych edycji na plikach. Wadą jest natomiast ilość dostępnych opcji dla każdej z tych funkcji, ponieważ jest ich najzwyczajniej mało. Producent starał się stworzyć oprogramowanie wszechstronne, ale zamiast skupić się na mniejszej ilości głównych modułów, ale dobrze je dopracować, a więc postawi na jakość, wybrano tutaj „ilość”.

Obsłudze nie można wiele zarzucić, ponieważ jest poprawna pod względem prostoty, jednak porównując program z innymi propozycjami dostępnymi dziś na rynku, można się do paru szczegółów przyczepić. Wynikają one przede wszystkim z samego wyglądu, który sporo odstaje od dzisiejszych trendów. Tyle wystarcza, by przełożyło się to na pewne utrudnienia przy korzystaniu z niektórych opcji, bo rozwój rynku aplikacji zdążył nas już przyzwyczaić do innych i wiele lepszych (przykładem może być lista wyboru formatu wynikowego konwersji, która jest długa, a stworzono ją w oparciu o typowe, rozwijane okienko, co jest mało czytelne).

Pomijając wspomniane wady, aplikacja rzeczywiście spełnia swoją funkcję, wobec czego może być ciekawą propozycją dla niektórych użytkowników. Skrytykowany wcześniej interfejs równie dobrze może okazać się zaletą dla osób, które przywykły do wcześniejszych rozwiązań w oprogramowaniu, ceniąc sobie całkowity brak „ozdobników” i typowe kontrolki. Z tego powodu warto przetestować program samodzielnie i sprawdzić, czy sprosta naszym wymaganiom.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (11 głosów)

Strefa Download programu
Libre AV ConverterLibre AV Converter 2.0 Rev 11
Wersja stabilna 32-bitowa
12.56 MB | 2016-06-23
Libre AV Converter 2.0 Rev 11
Wersja stabilna 64-bitowa
13.2 MB | 2016-06-23

Ilość pobrań: 57 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Libre AV Converter