w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 279
Wszystkich postów: 900119
Wszystkich tematów: 126088

l r
~byu: Gdyby działał jak stary axcrypt to OK. Klikam na plik z rozszerzeniem xxy i otwiera się okienko z pytaniem o hasło, wpisuję, odszyfrowany pl... arrow
~Tomasz77: Hej. Jak odzyskać hasło do konta innym sposobem niż standardowy? Przy pierwszym logowaniu nie podałem swojego konta e-mail, na które mógłby... arrow
Programów: 11808
Istniejemy od: 5258 dni

HashTools Portable 3.1


HashTools Portable – przenośna (nie wymaga instalacji) wersja programu do obliczania i sprawdzania poprawności sum kontrolnych (hash) CRC32, MD5, SHA1, SHA256, SHA384 oraz SHA512. Działa dla pojedynczych plików, ale również całych katalogów. Możliwe jest obsługiwanie bezpośrednio w oknie lub z poziomu systemowego eksploratora (aplikacja doinstalowuje się do systemowej powłoki i menu kontekstowego, o ile podczas instalacji zaznaczymy odpowiednią opcję). Program działa szybko, przez co może okazać się jedną z ciekawszych propozycji tego rodzaju.

Aby obliczyć nową sumę kontrolną, należy dodać do listy pliki lub foldery, którymi jesteśmy zainteresowani. Od tego momentu, korzystanie z przycisków w dolnej części interfejsu poskutkuje obliczeniem odpowiednich sum kontrolnych dla wszystkich pozycji na liście. Domyślnie aplikacja oblicza jedyni wybrane sumy. Aby porównać je z pierwowzorami, należy uprzednio do poszczególnych pozycji dodać informację o bazowym hashu, na przykład kopiując jego treść ze strony internetowej producenta instalatora danej aplikacji, którą chcemy sprawdzić. W tym momencie możliwe jest ręczne wpisanie lub wklejenie odpowiedniej kombinacji znaków, ale również opcja, która pozwala bezpośrednio skopiować hash ze schowka. To rozwiązanie, które znacznie przyśpiesza codzienną pracę, szczególnie z większą liczbą plików.

Wszystkie wyniki obliczeń, które widzimy na ekranie w programie, można również wyeksportować do zewnętrznego pliku. Zapisywany jest on w formacie SFV, typowym dla tego typu rozwiązań, choć dla wygody samego użytkownika brakuje podobnego opcji zapisującej wyniki chociażby w najprostszym TXT (SFV można jednak samodzielnie otworzyć na przykład Notatnikiem).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
HashTools PortableHashTools Portable 3.1
Wersja stabilna
1.3 MB | 2017-03-12
przejdź Wersja instalacyjna HashTools

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
HashTools Portable