w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 286
Wszystkich postów: 900373
Wszystkich tematów: 126159

l r
~: Sofcik jest wporzo. Mam XPsp2 i generalnie... nie narzekam. No... może aktualizacje są opieszałe i nie zawsze się ładują. Ale, przecież Como... arrow
~RhumZeiss: Program dobrze łączy zdjęcia w panoramy, nawet kiedy zakładka jest mała. Dwa dni temu zrobiłem nim cztery panoramy. Natomiast mam problem... arrow
Programów: 11820
Istniejemy od: 5285 dni

DriveImage XML 2.50


DriveImage XML to bezpłatny i solidny program, służący do tworzenia kopii zapasowych oraz obrazów zarówno całych dysków twardych, jak i poszczególnych partycji. Za pomocą aplikacji można również przeglądać i przywracać stworzone wcześniej zasoby.

Interfejs programu jest prosty i przejrzysty. W zakładce „Backup” tworzymy kopię zapasową naszych dysków. Jest ona zapisywana w formie dwóch plików – XML, zawierającego opis dysku i indeks jego zawartości, oraz DAT, w którym przechowywane są dane. Przez cały proces prowadzi nas przyjazny kreator, w którym możemy określić m.in jeden z dwóch stopni kompresji zapisywanych plików. Korzystając z funkcji „Restore” możemy odnaleźć i przywrócić jedną z kopii zapasowych. Z kolei zakładka „Drive to Drive” pozwala nam na bezpośrednie zastąpienie zawartości dysku zawartością innego dysku.

Utworzone na dysku pliki kopii napędów można również przeglądać z poziomu programu, a nawet edytować za pomocą odpowiednich narzędzi. Kreowanie kopii zapasowych da się zautomatyzować – ich systematyczne, cykliczne tworzenie dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych. Wszystkie działania programu możemy zapisywać i śledzić w logach.

Narzędziem instalowanym razem z aplikacją jest Diskmagn, mały program służący do zarządzania i diagnostyki dysków. Oprócz standardowych informacji dotyczących pojemności czy systemu plików, znajdziemy tam również dane dotyczące ich stanu i odporności na uszkodzenia, a także funkcję tworzenia wirtualnych dysków twardych.

Program DriveImage XML polecamy użytkownikom dbającym o bezpieczeństwo swoich danych i poszukującym skutecznego narzędzia do tworzenia ich kopii zapasowych.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
DriveImage XMLDriveImage XML 2.50
Wersja stabilna
1.93 MB | 2014-07-25

Ilość pobrań: 567 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
DriveImage XML