w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 277
Wszystkich postów: 900363
Wszystkich tematów: 126159

l r
~: Sofcik jest wporzo. Mam XPsp2 i generalnie... nie narzekam. No... może aktualizacje są opieszałe i nie zawsze się ładują. Ale, przecież Como... arrow
~RhumZeiss: Program dobrze łączy zdjęcia w panoramy, nawet kiedy zakładka jest mała. Dwa dni temu zrobiłem nim cztery panoramy. Natomiast mam problem... arrow
Programów: 11820
Istniejemy od: 5284 dni

DiffImg 2.2.0


DiffImg to niewielkie narzędzie służące do porównywania plików graficznych. Działanie aplikacji opiera się na jednej z trzech standardowych metod obliczania różnic (według kanału, według średniej kanału, na podstawie jasności obrazu). Program będzie przydatny dla użytkowników zajmujących się obróbką grafiki i modelowaniem - bardzo dobrze nadaje się na przykład do analizowania algorytmów kompresji obrazu. Całość wyróżnia się szybkim i bezproblemowym działaniem.

Narzędzie posiada dobrze przemyślany, przyjazny dla początkujących użytkowników interfejs. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wystarczy wczytać dwa pliki graficzne o tej samej rozdzielczości, a po chwili w głównym oknie zostaną wyświetlone obrazy w trzech wersjach - oryginał, wersja zmodyfikowana oraz podgląd różnic. Otrzymamy również listę, zawierającą szczegółowe informacje statystyczne (rozmiar w pikselach, całkowita liczba błędów, standardowe odchylenie, uśredniony/minimalny/maksymalny błąd). Inne ciekawe funkcje programu to: tryb edycji na dwóch panelach, podgląd wartości na histogramie, płynne skalowanie grafiki, możliwość szybkiego przechodzenia pomiędzy poprzednim/następnym plikiem w folderze, pokazywanie informacji o aktualnej pozycji kursora. Aplikacja oferuje również prosty tryb wsadowy.

DiffImg jest dostępny na zasadach licencji GNU GPL. Projekt posiada otwarty kod źródłowy, a skompilowana aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Narzędzie działa poprawnie w systemach Windows oraz GNU/Linux.

Uwaga!
Aplikacja wczytuje następujące formaty plików graficznych: BMP, GIF, ICO, JPEG, MNG, PMB, PNG, PPM, TGA, TIFF, XBM, XPM. Funkcjonalność w tym zakresie można jednak zwiększyć - szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
DiffImgDiffImg 2.2.0
Wersja stabilna
27.29 MB | 2014-09-13
przejdź
DiffImg Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
DiffImg