w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 146
Wszystkich postów: 899892
Wszystkich tematów: 126025

l r
~Kleju: Jeszcze go nie poznałem, ale zobaczymy, czy warto. Swoją drogą: faktycznie - iTunes momentami bardzo wkurza... arrow
~Versixon: Genialny program szukałem na necie sposobu bo co 2 dni zmieniało mi strone startowa i wyszukiwarke na jakies powalone i po 2 miesiacach zdaż... arrow
Programów: 11793
Istniejemy od: 5233 dni

DiffImg 2.2.0


DiffImg to niewielkie narzędzie służące do porównywania plików graficznych. Działanie aplikacji opiera się na jednej z trzech standardowych metod obliczania różnic (według kanału, według średniej kanału, na podstawie jasności obrazu). Program będzie przydatny dla użytkowników zajmujących się obróbką grafiki i modelowaniem - bardzo dobrze nadaje się na przykład do analizowania algorytmów kompresji obrazu. Całość wyróżnia się szybkim i bezproblemowym działaniem.

Narzędzie posiada dobrze przemyślany, przyjazny dla początkujących użytkowników interfejs. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wystarczy wczytać dwa pliki graficzne o tej samej rozdzielczości, a po chwili w głównym oknie zostaną wyświetlone obrazy w trzech wersjach - oryginał, wersja zmodyfikowana oraz podgląd różnic. Otrzymamy również listę, zawierającą szczegółowe informacje statystyczne (rozmiar w pikselach, całkowita liczba błędów, standardowe odchylenie, uśredniony/minimalny/maksymalny błąd). Inne ciekawe funkcje programu to: tryb edycji na dwóch panelach, podgląd wartości na histogramie, płynne skalowanie grafiki, możliwość szybkiego przechodzenia pomiędzy poprzednim/następnym plikiem w folderze, pokazywanie informacji o aktualnej pozycji kursora. Aplikacja oferuje również prosty tryb wsadowy.

DiffImg jest dostępny na zasadach licencji GNU GPL. Projekt posiada otwarty kod źródłowy, a skompilowana aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Narzędzie działa poprawnie w systemach Windows oraz GNU/Linux.

Uwaga!
Aplikacja wczytuje następujące formaty plików graficznych: BMP, GIF, ICO, JPEG, MNG, PMB, PNG, PPM, TGA, TIFF, XBM, XPM. Funkcjonalność w tym zakresie można jednak zwiększyć - szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
DiffImgDiffImg 2.2.0
Wersja stabilna
27.29 MB | 2014-09-13
przejdź
DiffImg Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 275 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
DiffImg