w
googluj

CPix 1.0.0


CPix to niewielki program do wyświetlania oraz prostej konwersji i edycji zdjęć, którego cechą charakterystyczną jest możliwość przeglądania kilku nietypowych formatów, w tym: WBMP, MPO oraz EPL. Oprócz tego, aplikacja obsługuje również typowe rozszerzenia, takie jak PNG, JPG, BMP, a także animowane GIF-y oraz TIFF-y. Poza samym wyświetlaniem, aplikacja pozwala na konwersję plików, pomiędzy wyżej wspomnianymi formatami.

Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu konieczne będzie wczytanie pliku do wyświetlenia. Tutaj możliwe jest skorzystanie z typowego eksploratora plików lub łatwiej: przeciągając dowolny element na obszar roboczy (wykorzystując drag&drop). Wybrane zdjęcie zostanie wyświetlone w podglądzie, który zajmuje znakomitą większość całego interfejsu przeglądarki. Wszystkie funkcje związane z konwersją formatów, znajdują się wśród opcji rozwijanych na górnym pasku menu. Stąd również zdecydujemy o sposobie wyświetlania animacji oraz w razie potrzeby obrócimy zdjęcie lub przerzucimy w pionie, bądź poziomie.

Opcje związane z edycją to także elementy wspomnianego menu. W tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę podstawowymi możliwościami. Dostępna jest zmiana jasności, balansu bieli oraz nasycenia kolorów. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć, jak dane zdjęcie prezentuje się w odwróconych kolorach (negatywie), bądź w odcieniach szarości. Na koniec warto dodać, że program jest niewielki nie tylko ze względu na możliwości, ale jest przy tym także „lekki” dla systemu operacyjnego, zatem powinien działać wydajnie nawet na słabszym sprzęcie.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
CPixCPix 1.0.0
Wersja stabilna
0.58 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 21 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
CPix