w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 228
Wszystkich postów: 899851
Wszystkich tematów: 126017

l r
~Kleju: Jeszcze go nie poznałem, ale zobaczymy, czy warto. Swoją drogą: faktycznie - iTunes momentami bardzo wkurza... arrow
~Versixon: Genialny program szukałem na necie sposobu bo co 2 dni zmieniało mi strone startowa i wyszukiwarke na jakies powalone i po 2 miesiacach zdaż... arrow
Programów: 11793
Istniejemy od: 5227 dni

Boot-Repair-Disk 1.0


Boot-Repair-Disk to kolejna propozycja płyty ratunkowej, która ma pomóc użytkownikowi uratować system i dane w sytuacji, kiedy nie da się go uruchomić. Program to tak naprawdę obraz dysku ISO, który można wypalić na płycie lub wgrać na pamięć przenośną, tworząc tym samym bootowalny nośnik. Później wystarczy go już tylko uruchomić podczas włączania komputera (może być koniecznie zaingerowanie w ustawienia BIOS-a, by ten w pierwszej kolejności próbował uruchomić system z zewnętrznych nośników, na przykład USB lub napędu płyt).

Jak sugeruje producent, aplikacja po uruchomieniu na zepsutym komputerze pozwala zarówno na sprawdzenie informacji o systemie oraz odinstalowanie istniejącego systemu. Obsługiwane są zarówno komputery działające na bazie UEFI, jak i wykorzystujące starsze standardy. Aplikacja może okazać się przydatna w szczególności w przypadkach, kiedy systemu nie da się uruchomić na przykład z powodu uszkodzeń w MBR dysku lub samym systemie plików. To nieocenione rozwiązanie, kiedy chcemy uniknąć formatowania dysku (a raczej: aby przed jego wykonaniem móc spróbować go naprawić, umożliwiając sobie tym samym odzyskanie pozostałych na nim dokumentów i innych danych).

Warto dodać, że aby sprawnie skorzystać z programu, po pobraniu obrazu dysku na komputer, konieczne będzie stworzenie z niego nośnika uruchomieniowego. Producent zaleca w tym przypadku skorzystać na przykład z aplikacji Rufus lub UNetbootin. Zaleca również nie wykorzystywać w tym celu narzędzia wbudowanego w Windowsa 8.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Boot-Repair-DiskBoot-Repair-Disk 1.0
Wersja stabilna 32-bitowa
598.18 MB | 2017-03-11
Boot-Repair-Disk 1.0
Wersja stabilna 64-bitowa
613.16 MB | 2017-03-09

Ilość pobrań: 122 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 29

Komentarze (0)
Boot-Repair-Disk