w
googluj
pl

URL Shortener 3.0.5


ico
URL Shortener to prościutkie narzędzie umożliwiające w Androidzie utworzenie skróconego adresu strony internetowej. W rezultacie, zamiast trudnego do zapamiętania i nierzadko brzydkiego, długaśnego adresu składającego się z kilkudziesięciu i więcej znaków, możemy mieć taki, który tych znaków ma zaledwie kilkanaście (z czego tylko 6 jest unikalnych), więc łatwiej go udostępnić np. na Twitterze. Docelowe zachowanie będzie bowiem identyczne: przykładowo, "goo.gl/n7IMF2" to skrócona wersja "https://play.google.com/store/apps" - po wklejeniu w pasku adresu przeglądarki tego pierwszego, naszym oczom ukaże się strona startowa Google Play.

Po pierwszym uruchomieniu omawianego narzędzia trzeba się zalogować za pośrednictwem konta Google. Działa ono bowiem w oparciu o infrastrukturę tej firmy. Mówiąc prościej, URL Shortener to po prostu nieoficjalny klient serwisu Goo.gl. Następnie można już przystąpić do dzieła i skrócić jakiś, dowolny odnośnik. Na potrzeby tego opisu skróciliśmy adres naszego serwisu i z "www.programosy.pl" powstał link "goo.gl/xA7m4m". Od razu po tym, gdy aplikacja zakomunikowała nam jego utworzenie, sprawdziliśmy czy to prawda - i rzeczywiście, była dostępna. Skróconą formę można potem dodać do ulubionych. Można także włączyć dla niej powiadomienie w panelu Androida i uzyskać z tego poziomu wygodny dostęp do otworzenia adresu w przeglądarce, skopiowania adresu do systemowego schowka lub jego udostępnienia przy użyciu aplikacji trzeciej.

Ale program służy nie tylko do zwykłego skracania linków. Daje nam też proste statystyki: liczbę surowych kliknięć w odnośnik, a także spis przeglądarek, platform sprzętowych oraz krajów, z których to uczyniono. Analizy te można przeglądać wedle wybranych okresów (np. dzień, tydzień temu), a także je udostępnić w formie linka. Jako, że mamy tu do czynienia z klientem Goo.gl, skrócone odnośniki oraz dane analityczne możemy przejrzeć w formie zbiorczej wchodząc przy użyciu własnego konta pod zwykły adres Goo.gl. (Wszystkie jednostkowe linki goo.gl/* oraz analizy ich kliknięć są dostępne publicznie i każdy może je obejrzeć).

Uwaga!
Aplikacja internetowa powiązana z omawianym programem dostępna jest pod adresem https://goo.gl

Ograniczenia!
Rejestracja przy użyciu danych z konta Google jest konieczna

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
URL ShortenerURL Shortener dla Android
2017-03-12

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
URL Shortener