w
googluj
pl

Super File Explorer 2.1


ico
Super File Explorer to przeglądarka oraz eksplorator plików w jednym, a dostępny dla Androida. Przeglądarka - gdyż umożliwia przeglądanie danych wedle kategorii (np. zdjęcia, filmy, muzyka, dokumenty, archiwa, aplikacje). Eksplorator - gdyż pozwala na przechadzkę po drzewie katalogów systemu plików. Program ma nowoczesny wygląd i udostępnia wszystkie podstawowe operacje, których jednak nie będziemy wymieniać. Nie będziemy, gdyż chcemy skupić się na pewnej cesze wyróżniającej go spośród innych. Będzie to jednak wyróżnienie... no... nie za bardzo prestiżowe.

Aplikacja należy do tych, które zawierają w sobie funkcjonalności niezwiązane ani bezpośrednio, ani pośrednio z głównym celem, do jakiego ją przeznaczono. Super File Explorer to przeglądarka/eksplorator plików, podczas gdy jednocześnie serwuje nam funkcję blokowania ekranu głównego oraz oczyszczania pamięci urządzenia... bez pytania o zgodę użytkownika! Blokadę ekranu można łatwo wyłączyć przechodząc do ustawień globalnych, jednakże z funkcją usuwania plików tzw. "śmieci" (bo to o nie chodzi) jest o wiele, wiele gorzej...

Otóż po otworzeniu szuflady nawigacyjnej funkcja ta ukrywa się pod nazwą "Usuń". Wybranie jej oznacza jednak tak naprawdę automatyczne: szybkie przeskanowanie pamięci, a następnie jeszcze szybsze usunięcie plików określonych mianem owych śmieci. Faktem jest, że między tymi etapami mamy 5 sekund na anulowanie akcji, ale widząc na ekranie szybko postępujące odliczanie można być zdezorientowanym. "5: Co to...? 4: Co jest grane? 3: CO NACISNĄĆ? 2: Gdyby tu tylko był MacGyver! Pewnie... zawiązałby jeden koniec sznurka wokół smartfona, posypałby smartfona mąką pszenną typ 750, drugi koniec sznurka owinąłby chudziutkim boczkiem i 1: MCGYVER!!!!!..." Ale... za późno... W naszym przypadku doszło w ten sposób do usunięcia 500 MB danych. Nie do końca wiemy, co zostało usunięte, gdyż ponowne wybieranie tej funkcji oznajmiało nam już tylko: "Usunięto pliki śmieci". Cóż, pewnie rzeczywiście doszło do skasowania śmieci, ale użytkownik praktycznie nie ma czasu na zastanowienie się i ma właściwie do czynienia tylko i wyłącznie z faktem dokonywanym na jego oczach. To jak rzeź... A wybraliśmy tylko jedną opcję z szuflady!

Opisaliśmy już tysiące androidowych aplikacji, ale z tak dziadowskim podejściem do użytkownika - jak w wykonaniu Super File Explorer - nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Kasowanie jakichkolwiek danych użytkownika bez udostępniania mu przycisku "zatwierdź" to programistyczno-projektancka zbrodnia w biały dzień. Brak słów!

PS. Z ciekawości usunęliśmy dane tej aplikacji (otrzymaliśmy więc stan jak po świeżej instalacji) i jeszcze raz uruchomiliśmy wspomnianą funkcję "Usuń". Szokujące, ale program pokazał nam, że mieliśmy teraz do usunięcia 400 MB danych! Więc... jeszcze raz sprowadziliśmy ten program do stanu wyjściowego i włączyliśmy "Usuń" i... hehe: mieliśmy teraz 1,5 GB "śmieci"! Z przyjemnością pozwoliliśmy aplikacji na dokonanie swego "dzieła", nie obawiając się o jakiekolwiek skasowanie danych. Podsumowując: omawiany program nie tylko daje użytkownikowi zaledwie 5 sekund na anulowanie usuwania tzw. "śmieci", ale na dodatek kłamie, że cokolwiek usuwa! Z całego serca i z czystym sumieniem: NIE POLECAMY.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Super File ExplorerSuper File Explorer dla Android
2017-04-17

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Super File Explorer