w
googluj

Simple Control 2.3.1


ico
Simple Control to program oferujący alternatywny dostęp do 3 głównych przycisków systemowych w Androidzie. Chodzi rzecz jasna o: BACK (powrót), HOME (dom/pulpit) oraz RECENT (ostatnie aplikacje). Jeżeli przyciski te zepsuły się w naszym smartfonie, mamy teraz możliwość przywrócenia ich przydatnej funkcjonalności. Narzędzie daje nam je (domyślnie) w formie panelów wysuwanych gestem z lewej bądź dolnej krawędzi ekranu. Są to nakładki na (nieco przeźroczystym) niebieskim tle z ikonami trójkąta, koła oraz kwadratu. Po tapnięciu w którąkolwiek z ikon sam panel nie jest automatycznie chowany, ale jest widoczny tak długo, jak tego chcemy. Nie jest to jednak zwykły zamiennik systemowych przycisków i zaraz powiemy, dlaczego.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba włączyć to narzędzie na systemowej liście ułatwień dostępu. Zostaniemy przekierowani do stosownego ekranu, gdzie należy tylko odszukać Simple Control i przełączyć jego stan z OFF na ON. Gdy to zrobimy, nastąpi powrót do interfejsu omawianego programu, gdzie z kolei poznamy podstawy użytkowania (opisane przez nas przed chwilą). Wszystkie ustawienia podzielono zaś na 3 sekcje:
• aktywna powierzchnia - określimy tutaj, z których miejsc możemy wysuwać panele. Oprócz lewej i dolnej, dostępna jest prawa krawędź ekranu. Każdy z tych wariantów udostępnia 3 suwaki, dzięki którym wpłyniemy na wysokość, szerokość oraz pozycję danego panelu,
• ustawienia ogólne - są wspaniałe i to one sprawiają, że Simple Control to coś więcej, niż zwykły zamiennik. Przede wszystkim, istnieje odmienny sposób uruchamiania panelu, a polegający na pływającej ikonie. Jeszcze lepsze jest to, że możemy określić pozycje poszczególnych przycisków w panelu, a nawet niechciane czy niepotrzebne po prostu wyłączyć. Ale mało tego, bo jest także opcja powiązania dłuższego przytrzymania danego przycisku ze skrótami do różnych działań: m.in. otworzenia systemowego panelu szybkich ustawień, panelu powiadomień, menu zasilania czy uruchomienia aplikacji aparatu fotograficznego. Jest tutaj również m.in. możliwość włączenia automatycznego ukrywania się panelu. Słowem: dużo fajnych opcji,
• ikona - oprócz tego wszystkiego producent daje nam wpływ na wygląd ikon znajdujących się w panelu. Ten wpływ odzwierciedlany jest poprzez wybór gotowej paczki ikon spośród dostępnych, których w wersji darmowej mamy 4.

Reasumując, Simple Control to nakładka ekranowa - panel z przyciskami kontrolowany gestami, który przyda się, jeżeli w naszym telefonie fizyczny przycisk np. HOME przestał już działać. Narzędzie udostępnia przy tym dodatkowe możliwości, w rezultacie czego przytrzymanie danego przycisku może oznaczać wykonanie takiej czynności, jak otworzenie systemowego panelu szybkich ustawień.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (również pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz dostęp do 30 dodatkowych paczek ikon kosztuje 7,90 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Simple ControlSimple Control dla Android
2017-08-13

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Simple Control